Ööpäevaga lisandus 57 koroonahaiget

Koroonaviiruse testimine.
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga lisandus Eestis 57 uut koroonaviirusega nakatunut, kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on 46,28.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2 733 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi.

Harjumaale lisandus 32 ja Ida-Virumaale 11 uut juhtumit, rahvastikuregistris puudus elukoht neljal juhul. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Kolm uut haigestunut tuli juurde Võrumaale ja kaks Jõgevamaale. Üks haigestunu lisandus Saaremaale, Tartumaale, Lääne-Virumaale, Läänemaale ja Valgamaale, selgus terviseameti andmetest.

Haiglaravil on 35 patsienti, mida on ühe võrra vähem kui ööpäev varem. Juhitaval hingamisel on üks patsient. Koroonakaardi andmetel on Eestis 615 aktiivset haigusjuhtu, mida on 21 võrra enam kui ööpäev varem.

Harjumaa 32 (neist 28 Tallinnas) uuest juhtumist kolmel on tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega. Ühel juhul toodi viirus sisse Inglismaalt ning ülejäänud juhtumite asjaolud on veel täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on üle 2000 inimese, kellest 332 on haigestunud. Kokku saab Põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada seitset kollet, millest suurimad on Ida-Tallinna keskhaigla kolle (38 nakatunut, neist 25 töötajat, 11 patsienti ja kaks kohviku töötajat) ja Läänemere gümnaasiumi kolle, kus on haigestunud 34 inimest. Päästeameti koldega on seotud seitse juhtumit, nakatumisega töökohal seitse ja pereringis kuus juhtumit. Haapsalu nostalgiapäevade koldes on kaheksa nakatunut. Teises töökoha koldes on hetkel 14 haigestunut.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest viis on seotud nakatumisega pereringis ja kahel juhtumi puhul toimus nakatumine töökohal. Ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel. Lääne-Virumaa nakatumisjuhtumi puhul toodi haigus sisse Venemaalt. Kokku on Ida regiooni tööpiirkonnas kaheksa aktiivset kollet, millest Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud seitse, esimese Sillamäe töökoha koldega 14 ja teise Sillamäe töökoha koldega üheksa inimest. Tutvuskonna koldega on seotud 30, Tammiku põhikooli koldega 11 ning Kohtla-Järve sünnipäeva koldega viis inimest. Teise Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega on hetkel seotud seitse inimest. Kohtla-Järve kesklinna põhikooli koldega on seotud kuus haigestumist.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 917 inimest, kellest on haigestunud 183.

Võrumaale lisandunud juhtumite puhul toimus kahel juhul nakatumine töökohas ning ühel juhul läbi perekontaktide. Tartumaa juhtum on sisse toodu Portugalist. Üks Jõgevamaa ja samuti Valgamaa juhtum anti üle Põhja regionaalosakonnale, sest inimesed elavad Harjumaal. Ühe Jõgevamaa juhtumi puhul käib veel nakatumise asjaolude täpsustamine. Lõuna regiooni tööpiirkonnas on tänahommikuse seisuga üks kolle – Võru töökoha kolle, kus on 20 inimest. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 423 inimest, kellest 51 on haigestunud.

Saaremaale lisandunud juhtumi nakatumise asjaolud on hetkel veel täpsustamisel. Läänemaa nakatunu oli varasemate haigestunute lähikontaktne. Pärnumaa nakatunu on politsei- ja piirivalvekolledži õpilane, kelle nakkusallikas on teadmata, kuid kes käis nakkusohtlikul perioodil koolis. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 221 inimest, kellest 22 on haigestunud.

Eestis on kokku tehtud üle 213 000 esmase testi, nendest 3371 ehk 1,58 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Eestis on koroonaviirus nõudnud 64 inimese elu.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: