Kaupmeeste liit küsib riigilt kolm miljonit eurot desovahendite hüvitamiseks

Desovahend rõivakaupluses.
Desovahend rõivakaupluses. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kaupmeeste liit pöördus Vabariigi Valitsuse poole palvega kaubandusele renditoetusteks eraldatud neljast miljonist eurost anda kolm miljonit deso- ja isikukaitsevahenditele kulunud raha hüvitamiseks.

Liidu tegevjuht Nele Peil kirjutab pöördumises valitsusele, et EAS jagas kaubandussektorile eraldatud neljast miljonist eurost kevadel ühe miljoni renditoetusteks välja. Kuid kolm miljonit võiks aga Peili sõnul hüvitada erimeetmetega seotud täiendavaid kulutusi.

"Desinfitseerimisvahendite vabalt kättesaadavaks tegemine töötajatele ja poekülastajatele, maskid, kindad, pleksiklaasist vaheseinad, ekraanid, visiirid. Aga ka täiendavad pindade puhastused, infomaterjalid, infokampaaniad klientide turvalisuse tagamiseks, psühholoogiline nõustamine töötajatele kriisi kõrgajal, et piirata viiruse levikut ning poed klientidele avatuna hoida," loetles Peil erinevaid meetmeid, millele on raha kulunud ja mis ka edaspidi raha vajaks.

Peil tõi välja, et riigi otsusega on kaubandusettevõtetel oma klientidele kohustus pakkuda tasuta desinfitseerimisvahendeid ning terviseamet on käskinud pindu veel täiendavalt desinfitseerida.

"Desinfitseerimisvahendite kulutused ulatusid juba suve alguseks paari miljoni euroni. Teeme ettepaneku need tagasiulatuvalt kompenseerida meile eraldatud renditoetuse meetmest üle jäänud summa ulatuses," seisab kirjas.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: