Tšehhi ja Slovakkia kehtestavad nakkuste tõusu tõttu eriolukorra

Inimesed Tšehhis raudteejaamas.
Inimesed Tšehhis raudteejaamas. Autor/allikas: SCANPIX/AP PHOTO/CTK/Simanek Vit

Tšehhi ja Slovakkia valitsused kuulutasid kolmapäeval välja eriolukorra eesmärgiga võidelda koroonaviiruse epideemia vastu.

Tšehhi valitsuse teatel kehtib eriolukord alates 5. oktoobrist ning sellega keelatakse kaheks nädalaks pealtvaatajate kohalviibimine staadionitel ja kehtestatakse sise- ja välisürituste osavõtjate arvule ranged ülempiirid. 

Slovakkias hakkab eriolukord kehtima neljapäeval ning see näeb ette ka kaitsemaski kandmist vabas õhus, kui ohutut vahemaad hoida pole võimalik. 

"Tšehhi on kõige järsema (nakkuste) tõusuga riikide seas," ütles riigi tervishoiuminister Roman Prymula Prahas. "Me peame kehtestama meetmed kasvu piiramiseks," ütles epidemioloog, kes asus ministeeriumi juhtima varem septembris. 

Slovakkia peaminister Igor Matovic teatas, et piirangud kehtestatakse kuni novembrini ja siis otsustatakse, kas nendega jätkatakse või mitte. 

Tšehhi valitsus lubab maksimaalselt kümme inimest siseüritustele ja 20 inimest väliüritustele. Erandiks on perekondlikud sündmused, töökohaga seotud üritused, kinod ja teatrid. 

Prymula sõnul keelatakse ooperid ja muusikalid, sest laulmine on üks kõige riskantsematest tegevustest. 

Slovakkia rahvaürituste ülempiiriks seati 50 inimest. 

Tšehhi valitsus sulgeb ka keskkoolid ja nõuab disantsõpet piirkondades, kus nakkuste arv kasvab kiiresti. 

Pandeemia puhkemisel varem sel aastal suudeti Tšehhis ja Slovakkias nakkuste arvu võrdlemisi madalal hoida. Kumbki riik tühistas suurema osa piirangutest enne suvist puhkuseperioodi. Nakkuste ja viirusest tingitud surmade arv on hakanud kahes EL-i liikmesriigis taas kasvama. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: