Eesti välisluure eelarve kasvab ligi kaheksa protsenti

Välisluureamet
Välisluureamet Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kaitseministeeriumi eelarves oleva luure ja eelhoiatuse programmi eelarve kasvab 2021. aastal käesoleva aastaga võrreldes 7,7 protsenti.

Kui 2020. aastal oli luure ja eelhoiatuse programmi eelarve 53,407 miljonit eurot, siis 2021. aasta eelarves 57,533 miljonit eurot. Kasv on seega 4,126 miljonit eurot ehk 7,7 protsenti.

Riigieelarve strateegias (RES) lisatakse, et 2022. aastal on luure ja eelhoiatuse programmi eelarve 52,9 miljonit, 2023. aastal 56,6 miljonit ja 2024. aastal 56,9 miljonit eurot.

Riigieelarve seletuskirjas märgitakse, et luure ja eelhoiatuse programmi eesmärk, mõõdikud ja sihttasemed ning olulised tegevused on juurdepääsupiiranguga.

Üldistatult ütleb eelarve seletuskiri, et kaitseministeeriumi valitsemisalasse kuuluva välisluureameti tegevuseks on riigi julgeoleku ja põhiseadusliku korra tagamine, sh selleks vajaliku teabe kogumine ja töötlemine, vastuluure teostamine ning riigisaladuse ja salastatud välisteabe kaitse korraldamine ja kontrollimine.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: