Tallinki reisijate arv langes septembris aastaga 66 protsenti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Sadamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinki reisijate arv langes septembris aastatagusega võrreldes 66,1 protsenti 243 215 reisijale, kolmandas kvartalis kokku veeti 55,8 protsenti vähem reisijaid kui möödunud aastal samal perioodil.

Kaupa veeti septembris 0,5 protsenti vähem kui mullu samal kuul ehk 32 672 ühikut, veetud reisijate sõidukite maht langes 25,2 protsenti 62 138 sõidukile.

Kaubaveo maht langes kolmandas kvartalis aastaga 1,9 protsenti 91 578 ühikule ning veetud reisijate sõidukite maht 22 protsenti 275 735 ühikule.

Eesti ja Soome vahel langes reisijate arv kolmanda kvartali võrdluses vaid 39,3 protsenti. Tallinna-Helsingi liinil sõitis kolmandas kvartalis lisaks ka reisilaev Victoria I. Baltic Queen tegi sel perioodil kaheksa erikruiisi Tallinnast Ahvenamaale ja 15 erikruiisi Tallinnast Turusse. Victoria I tegi ühe erikruiisi Helsingist Saaremaale ja ühe erikruiisi Tallinnast Ahvenamaale.

Tallinna ja Stockholmi vahelise laevaliini igapäevased sõidud on alates märtsi keskpaigast olnud peatatud. Eesti ja Rootsi vahel reisivate inimeste arv kukkus kolmandas kvartalis aastaga 95,7 protsenti, kaubavedu langes liinil 6,8 protsenti. Paldiski-Kapellskär liini opereerisid kolmandas kvartalis kaubalaev Regal Star ja lisaks ka reisilaev Isabelle ja kaubalaev Sailor.

Reisilaev Baltic Queen tegi kolmandas kvartalis kaks edasi-tagasi reisi Tallinna-Stockholmi liini, Victoria I tegi ühe erikruiisi Tallinnast Riiga.

Helsingi ja Stockholmi vaheline laevaliin on peatatud alates 19. märtsist. Reisijate arv langes aastaga 61 protsenti, statistikas sisalduvad ka erireisid.

Kolmandas kvartalis opereeris reisilaev Silja Serenade Helsingi-Riia liinil. Reisilaev Silja Symphony tegi 16 erikruiisi Stockholmist Visbysse ja 6 erikruiisi Stockholmist Härnösandi.

Riia-Stockholmi vahelise laevaliini igapäevane opereerimine on peatatud olnud 16. märtsist. Reisijate arv liinil on kukkunud 90 protsenti, kaubavedu langes 84,7 protsenti. Reisilaev Romantika tegi ka Riia-Stockholmi liinil kaheksa ning reisilaev Victoria I neli edasi-tagasi reisi kaubavedude liikumise tagamiseks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: