Trump keeldub osalemast virtuaalsel teledebatil Bideniga

{{1602160740000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/Reuters

Kuigi korraldajate teatel toimub USA presidendi Donald Trumpi ja demokraatide presidendikandidaadi Joe Bideni järgmine televäitlus virtuaalselt, ei kavatse Trump seal osaleda.

Presidendidebattide komisjon ütles, et 15. oktoobrile kavandatud väitlus korraldatakse virtuaalselt kaitsmaks kõigi sellega seotud inimeste tervist ja turvalisust.

Joe Bideni meeskond tervitas otsust. Trump aga, keda ikka veel ravitakse seoses COVID-19-ga, teatas, et keeldub osalemast järgmisel nädalal teledebatil demokraatide presidendikandidaadi Joe Bideniga, kuna üritus korraldatakse virtuaalsena.

"Ma ei kavatse oma aega kulutada virtuaalsele debatile. See ei ole debati olemus. Istud arvuti taga ja pead debatti. See on naeruväärne. Ja siis nad võtavad su maha, mil iganes heaks arvavad. Mulle tundus varem, et saatejuht on tore, kuid nüüd on ta ikkagi Trumpi-vastane. Tuli välja, et ta on ei-iial-Trump. Selliseid on siin, usu või mitte, sest neile ei meeldi võita. Aga ma ei osale virtuaalses debatis. Nad isegi ei rääkinud meile debatist," rääkis Trump Fox Newsile.

Ta süüdistas otsuse langetanud parteiülest presidendidebattide komisjoni, et see püüab "kaitsta" Bidenit.

Trump tahab enne valimisi kaht näost-näkku televäitlust Bideniga

Trump tahab enne valimisi kaht näost-näkku väitlust demokraatide presidendikandidaadi Joe Bideniga, teatas neljapäeval tema kampaaniameeskond.

Trumpi kampaaniameeskonna teatel võiksid väitlused aset leida seni kavandatust nädal hiljem ehk 22. ja 29. oktoobril. Viimane väitlus oleks vaid viis päeva enne presidendivalimisi 3. novembril.

Näost näkku kohtumistel oleksid ka küsimused valijatelt, ütles Trumpi tagasivalimiskampaania juht Bill Stepien avalduses.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: