Itaalia teismelisest võib saada esimene millenniumi põlvkonna pühak

Carlo Acutise õndsaks kuulutamise tseremoonia.
Carlo Acutise õndsaks kuulutamise tseremoonia. Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Gregorio Borgia

Itaalia teismeline Carlo Acutis, kes internetis oma usku levitas, võib saada katoliku kiriku esimeseks millenniumi põlvkonnast pärit pühakuks.

Carlo Acutis suri 2006. aastal 15-aastaselt leukeemia tõttu. Teda nimetatakse tema tegevuse tõttu interneti kaitsepühakuks, vahendas BBC.

Laupäeval kuulutati Acutis Itaalias Assisi linnas toimunud tseremoonial õndsaks. Sellega astuti samm lähemale poisi pühakuks kuulutamisele.

Acutis salvestas internetis väidetavaid imesid ning aitas pidada katoliiklike organisatsioonide veebilehti.

Teismelise pühakuks kuulutamise protsess algas pärast seda, kui Vatikani hinnangul päästis ta imekombel teise poisi elu. Nimelt väitis kirik, et Acutis sekkus 2013. aastal taevast, et ravida terveks Brasiilia poiss, kes põdes haruldast pankrease haigust.

Selleks, et Acutis saaks pühakuks, peab Vatikan kinnitama tema nimele teise ime.

Ka Eesti võib lähiaastatel saada oma esimese katolikupühaku. Vatikanile on edastatud peapiiskop Eduard Profittlichi õndsaks kuulutamiseks vajalikud dokumendid.

Saksamaal sündinud Eduard Profittlich, kellest sai Eesti katoliku kiriku peapiiskop, suunati Eestisse preestriks 1930. aastal. 1941. aasta juunis arreteeriti ta Tallinna Peeter Pauli katedraalis ning deporteeriti otse altari eest Kirovi vanglasse, süüdistatuna Nõukogude vastases tegevuses, ning mõisteti surma.

Õndsakskuulutamine toimub Eestis ja see on esimene samm pühakuks kuulutamisele.

Pühakuks kuulutamised toimuvad Vatikanis Püha Peetruse väljakul.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: