Viru vanglas on reedeks tuvastatud 57 nakatunut

Reedese seisuga on Viru vanglas tuvastatud koroonaviirusega nakatumine 57 vangil, kuid üle 200 proovi tulemusi alles oodatakse, ütles "Ringvaates" vanglateenistuse juht Priit Kama.

Kama sõnul pole üle pooltel nakatunutest sümptomeid ning vaid ühel 57 nakatunust on palavik. "Teistel on köha, nohu ja kergemad külmetushaiguse sümptomid," ütles ta.

Praegustel andmetel sai viiruse levik alguse eesti keele õpperühmast. "Eelmise nädala lõpus avastati positiivne koroonaproov ühelt õpetajalt, kes käis seal õpetamas. Teisipäeval tulid analüüsi tulemused kuue vangi kohta, kes andsid positiivse proovi. Järgmistel päevadel oleme saanud terviseameti laborist 57 vangi positiivsed proovid, aga me ootame veel enam kui 200 analüüsi tulemusi," rääkis Kama.

Viru vanglal on palgal oma meedikud ning lisaks on juurde toodud abijõude Tartu ja Tallinna vanglast, ütles Kama. "Hetkel saame hakkama, aga kui olukord peaks minema halvemaks, siis võime loota ka tervisameti abile," märkis ta.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: "Ringvaade", intervjueeris Grete Lõbu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: