OECD avaldas kõik peasekretäriks kandideerijad

Kersti Kaljulaid
Kersti Kaljulaid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) avaldas esmaspäeval ametliku nimekirja ühenduse peasekretäriks pürgijatest. Kokku kandideerib OECD peasekretäriks 10 inimest.

Lisaks Eesti presidendile Kersti Kaljulaidile kandideerivad OECD uueks juhiks ka USA presidendi Donald Trumpi nõunik Christopher Liddell, Austraalia endine rahandusminister Mathias Cormann, endised eurovolinikud Cecilia Malmström ja Anna Diamantopoulou, Tšehhi endine tööstusminister Vladimir Dlouhy, Šveitsi endine keskpankur Philipp Hildebrand, OECD asejuht Vestergaard Knudsen Taanist, Poola keskkonnaminister Michal Kurtyka ja Kanada eksrahandusminister William Morneau.

Endist General Motorsi ja Microsofti finantsjuhti ja praegust Trumpi nõunikku Christopher Liddelli peetakse favoriidiks, sest ükski USA kodanik pole alates OECD asutamisest 1961. aastal organisatsiooni juhtinud.

Allikate sõnul vähendaks Liddelli võiduvõimalusi aga oluliselt Trumpi kaotus teisipäevastel presidendivalimistel.

Läinud nädalal peasekretäriks kandideerimiseks Austraalia rahandusministri ametikohalt lahkunud Mathias Cormanni võiduvõimalusi kahandab aga allikate sõnul asjaolu, et ta töötas kliimamuutuse suhtes skeptilises valitsuses, kuid OECD on kliimamuutusega võitlemise prioriteediks seadnud.

Niinimetatud rikaste riikide klubi, mis nimetab oma eesmärgiks majandusprogressi ja maailmakaubanduse edendamist, vajab uut peasekretäri, kui praeguse juhi Angel Gurria viieaastane ametiaeg 2021. aasta mais otsa saab.

Esmaspäeval avaldas 37 liikmesriigiga OECD ametliku nimekirja 10 kandidaadist peasekretäri kohale.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: