Siseminister Mart Helme astub tagasi

{{1604913780000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Siseminister ja endine EKRE esimees Mart Helme teatas esmaspäeval, et astub ministriametist tagasi.

"Vaadates seda laimu ja valet, mida Eesti meedia produtseerib, otustasin eile õhtul tagasi astuda. Mul on kõrini. Ma eile ei teinud midagi sellist, mis ohustaks Eesti julgeolekut. Ma ei ole rääkinud midagi sellist, millest ei ole juba rääkinud Ameerika meedia, Ameerika vaba meedia," ütles Helme pressikonverentsil.

Helme lisas, et lahkub ministriametist koalitsiooni säilitamise huvides ja et abielureferendum saaks toimuda.

"Teie ei suukorvista mind, mitte keegi ei suukorvista mind. Ei suukorvista mind peaminister, ei suukorvista president ega ajakirjandus."

Helme naaseb riigikogusse ja sealt peab lahkuma Urmas Espenberg.

Mart Helme ründas pressikonverentsil jõuliselt ka ajakirjandust, süüdistades ajakirjandust propagandas. "Me oleme teie eest teinud tööd, toonud Eesti kuulajateni toonud teemad, mis on Ameerikas üleval," ütles Helme.

"USA-st tulnud uudised on väga murettekitavad"

Martin Helme lisas, et kirjeldavad koos Mart Helmega oma raadiosaates "objektiivselt reaalsust".

Nii Mart kui ka Martin Helme ütlesid, et USA-st tulevad uudised seoses "valimispettusega" on väga murettekitavad.

"Praegu on tulnud ridamisi uudiseid, kus valimispettusi on ka tõestatud. Ühes maakonnas on tõestatud, et valimispettused on aset leidnud," ütles Mart Helme.

Mart Helme rõhutas, et Joe Biden ei ole Ameerika president, vaid president elect (valitud president - tõlge). Tema sõnul tuleks ära oodata ametlikud valimistulemused.

EKRE esimees Martin Helme ei osanud öelda, kellest võiks saada järgmine siseminister. Ta lisas, et keegi koalitsioonist Mart Helme tagasiastumist ei nõudnud.

 

Martin Helme: Joe Biden ei ole USA presidendivalimisi võitnud

Martin Helme selgitas pärast pressikonverentsi ajakirjanikega suheldes TRE raadio saates kõlanud korruptsioonisüüdistusi Bidenite suunas. "Avalikkuses läbi käinud materjalid sellest, kuidas Bidenite erinevad ärid on teinud tehinguid Ameerika strateegiliste konkurentidega, ei ole ju mingi uudis. Kas see on korruptsioon või omakasu või mingi muu asi, aga saates konkreetselt me rääkisime Hunter Bidenist," ütles Helme.

Helme ütles, et Joe Biden ei ole USA valimisi võitnud. "Praeguse seisuga ei ole võitnud. Selles see iva ongi ju. Ameerikas on meil kaks inimest, kes mõlemad ütlevad, et nad on võitnud. Ja on tohutud vaidlused selle üle, kas ja kus on loetud hääli õigesti kokku," lausus Helme.

Martin Helme ütles pühapäevases TRE raadio saates "Räägime asjast", et ei ole küsimustki, et USA presidendivalimised on võltsitud.

"Kui on vaidlused üleval, kaebused üleval, kohtuasjad üleval, meil on olemas erinevad inimesed, kes on andnud tunnistusi, videomaterjalid, siis sellest mööda vaadata ja öelda, et pole olemas, see ei ole ju ratsionaalne tegevus," ütles Helme.

"Ma ei saa aru, milles teema jälle on"

Peaminister Jüri Ratas ütles pühapäeval, et Mart ja Martin Helme sõnavõtud USA valimistulemusi hinnates ei ole tõsiseltvõetavad ja on isegi absurdsed.

Helme ütles, et ta ei mõista peaminister Jüri Ratase pahameelt. "Mina ei saa üldse aru, milles teema jälle on. See ei ole ju ometi mingi uudis, et Ameerikas on praegu valimised ummikus, vaidlused käivad, mõlemad kandidaadid ütlevad, et nad on võitnud. Milles teema üldse on?" küsis Helme.

"Ameerika erinevad organisatsioonid ja kampaaniad on kaevanud kohtusse terves hulgas osariikides, terves hulgas maakondades. Tulla mult küsima, et kuidas ma saan nii pöörast juttu ajada, on jabur," ütles Helme.

Pühapäeval väljendasid EKRE-sse kuuluvad rahandusminister Martin Helme ning siseminister Mart Helme oma raadiosaates kahtlust USA presidendivalimiste aususes ja kasutasid Ühendriikide presidendiks valitud Joe Bideni suhtes solvavaid väljendeid. 

"Süvariigi tegutsemisloogika on omaenda tegevusvabaduse tagamiseks sokutada igale poole närakaid, korrumpeerunud, šantažeeritavaid närakaid. Joe Biden ja Hunter Biden on korrumpeerunud tüübid," ütles Mart Helme nädalavahetusel.

 

Toimetaja: Urmet Kook, Toomas Sildam

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: