EPL: siseministri kandidaadid on Kunnas ja Majorov

Mark Majorov
Mark Majorov Autor/allikas: SCANPIX/EKSPRESS MEEDIA/Andres Putting

Eesti Päevalehe andmetel on EKRE-l Mart Helmest vabanevale siseministri kohale kaks kandidaadi, Leo Kunnas ja Mark Majorov.

Favoriidiks peetakse Kunnast, sest usutakse, et endine kaitseväelane ja riigikogu riigikaitsekomisjoni liige saaks siseministri tööga hakkama. Kunnase nõrkuseks peetakse seda, et tal on paljudes küsimustes väga jäigad seisukohad, kirjutas ajaleht.

Teine siseministri kandidaat on ajalehe väitel siseminister Helme senine nõunik Mark Majorov, kel on sarnaselt Kunnasele kaitseväe taust, kes tunneb juba praegu hästi siseministeeriumit. Tema plussiks on EKRE-sse kuulumine, kuid miinuseks vähene kogemus meediaga suhtlemisel.

Õhtuleht küsis ametist lahkunud Mart Helmelt, kas tema järglaseks siseministri toolil saab kas Alar Laneman või Anti Poolamets? Helme tunnistas, et on olemas kaks kandidaati, kuid nimesid ei avalikustanud: "Kandidaatide nimekiri on suhteliselt pikk, aga me tahaks oma pinki pikendada ja tuua (poliitikasse) täiesti uue inimese, seega käsitleme praegu fraktsiooni liikmeid pigem varuvariantidena," sõnas Helme.

Kuivõrd Kunnas, Laneman ja Poolamets on fraktsiooni liikmed, oleksid nad Helme sõnade tõlgenduse järgi varuvariandid ja favoriit väljapakututest pigem Majorov.

Äriregistri järgi liitus Majorov EKRE-ga 10. mail 2019.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: