Tanel Kiik: Mart Helme tagasiastumine näitas, et EKRE mõistis oma eksimust

Foto: Siim Lõvi /ERR

Mart Helme tagasiastumine, milleni viisid kommentaarid USA valimiste ja Joe Bideni kohta koos varasemate teravat vastukaja põhjustanud väljaütlemistega, näitab, et EKRE on mõistnud oma eksimust, ütles sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond).

Kiik nimetas "Aktuaalses kaameras" Mart Helme siseministri kohalt tagasiastumist ainumõeldavaks lahenduseks tekkinud olukorras.

"Ma arvan, et iga valitsuse liikme jaoks on kuskil piir. Ja praegused väljaütlemised koos varem kogunenuga on ka põhjuseks, miks Mart Helme lahkumisavalduse esitas," ütles Kiik.

Kiige sõnul nõustub ta sellega, et erakondadel ongi erinevad maailmavaated ja seisukohad, kuid ei nõustu USA presidendivalimisi kritiseerinud ja Joe Bidenit solvanud Mart ja Martin Helme väljaütlemistega. "Mina nendega ei nõustu. Neid seisukohavõtte ja kohti, kus meil on eriarvamus, on varasemalt olnud ja eks neid tuleb ka edaspidi. /.../ Koalitsioonis on kolm erakonda. Erakondadel ongi erinevad maailmavaated, erinevad seisukohad. Aga välisjulgeolekupoliitika on koalitsioonis kokku lepitud, seda juhivad peaminister, välisminister ja kaitseminister," lausus Kiik.

Kiige hinnangul andis Mart Helme tagasiastumine selge sõnumi. "USA on Eesti kõige olulisem strateegiline partner julgeoleku valdkonnas. Tuli anda selge sõnum, et selliseid väljaütlemisi Eesti vabariigi valitsuse liikmed lubada ei saa. Mart Helme tagasiastumine näitab, et EKRE mõistis ka ise oma eksimust," lausus Kiik.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: