Välisturism kukkus suvel kahe kolmandiku võrra

Välisturistide arv ja nende Eestis kulutatud raha hulk vähenesid kolmandas kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kahe kolmandiku võrra. Eesti elanike välisreiside arv kahanes pisut vähem, selgus Eesti Panga teisipäeval avaldatud statistikast.

Eestit külastas juulist septembrini 694 137 välisturisti ja nad kulutasid Eestis 145 miljonit eurot ehk 330 miljonit eurot vähem kui aasta eest. Välisturistide arv vähenes aastatagusega võrreldes 67 protsendi võrra, ainsana ei vähenenud Leedust ja Lätist saabunud turistide arv.

Iga teine turist tuli Soomest, kuid neid oli poole võrra vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Euroopa Liidu elanike reiside arv Eestisse kokku vähenes 57 protsenti.

Iga neljas turist tuli Lätist, sealt tulnud ööbivate turistide arv kasvas kolm protsenti ja oli suurem kui kunagi varem. Leedust tulnud külastajate arv jäi eelmise aasta tasemele.

Euroopa Liidu välistest riikidest tulijate külastused moodustasid vaid kaheksa protsenti külastuste koguarvust.

Rohkem vähenes ühepäevakülastuste arv - 73 protsenti ja see moodustas külastuste koguarvust 39 protsenti. Mitmepäevakülastusi tehti 700 000 võrra vähem kui aasta eest, kuid nende kestus on kasvanud nelja ööni.

Välisturistide arv kasvas kolmandas kvartalis siiski teise kvartaliga võrreldes järsult ning oli peaaegu samal tasemel esimese kvartaliga, mida koroonakriis veel nii tugevalt ei puudutanud.

Eesti elanike välisreisid vähenesid poole võrra

Eesti elanike välisreisid vähenesid kolmandas kvartalis 57 protsendi võrra, kokku külastasid eestlased välisriike ligi 485 000 korral.

Kui Eesti elanike reiside arv Euroopa Liidu riikidesse kahanes poole võrra, siis märksa järsemalt kukkusid külastused Euroopa Liidu välistesse riikidesse - need vähenesid eelmise aasta sama perioodiga võrreldes ligi kuus korda. Euroopa Liidu välistesse riikidesse tehti ainult kaheksa protsenti külastustest.

Iga kolmanda reisi tegid Eesti elanikud Lätti, sinna tehtud külastuste arv kasvas kaks protsenti

Ühepäevakülastuste arv vähenes 53 protsenti ja moodustas külastuste koguarvust 18 protsenti

Mitmepäevareise tehti 58 protsenti vähem ja ühe reisi keskmine kestus on vähenenud 3,6 ööni

Eesti elanikud jätsid välismaale 130 miljonit eurot ehk 260 miljonit eurot vähem kui aasta tagasi

Eesti panga statistikas arvestatakse välisturistidena nii puhkuse- kui ka ärireisijaid, aga ka muudel eesmärkidel riigis viibivaid reisijaid.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: