Armeenia opositsioon soovib moodustada ajutise valitsuse

Poeomanik konfliktis purustatud kaupluse ees.
Poeomanik konfliktis purustatud kaupluse ees. Autor/allikas: SCANPIX/EPA/AZIZ KARIMOV

Armeenia peaminister Nikol Pašinjan peab pärast Mägi-Karabahhi sõja kaotust tagasi astuma, rõhutas laupäeval opositsioonilise erakonna Õitsev Armeenia parlamendifraktsiooni juht Edmon Marukjan.

"Kaotuse sümbol, peaminister, peab lahkuma. Armeenia parlament peab valima ajutise ministri ning tuleb moodustada üleminekuvalitsus," lausus Marukjan Facebooki otseülekandes, esitledes oma erakonna programmi sisepoliitilise kriisi seljatamiseks.

On vaja tagada Armeenia ja Venemaa vaheliste suhete kõrge tase, märkis ta.

"Lisaks tuleb alustada läbirääkimisi segaste sätete osas kolme riigijuhi, Venemaa, Armeenia ja Aserbaidžaani juhtide sõlmitud kokkuleppes, et saavutada Armeeniale soodsaid otsuseid. Läbirääkimiste formaat  Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Minski grupi raames tuleb taastada, et määrata Artsahhi (Mägi-Karabahhi) staatus ning tagada pikaajaline stabiilsus," lausus Marukjan.

10. novembri varahommikul algasid Jerevanis meeleavaldused pärast seda, kui Armeenia peaminister Pašinjan ning Venemaa ja Aserbaidžaani president kirjutasid alla kolmepoolsele Mägi-Karabahhi rahuleppele ning mitmed selle regiooni piirkonnad, mis varem olid Armeenia kontrolli all, läksid üle Aserbaidžaanile.

Paljud inimesed Armeenias tõlgendasid seda põhjendamatu kapituleerumisena ning meeleavaldajad nõuavad Pašinjani tagasiastumist.

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: