Roonemaa: avaliku raha väärkasutamise asemel on mindud sõnumitoojat ründama

Avaliku raha väärkasutamises selguse saamise asemel on mindud sõnumitoojat ründama, ütles Eesti Ekspressi ajakirjanik Holger Roonemaa, kui kommenteeris sel nädalal Õhtulehes avaldatud vaatlust, mille järgi haridusminister Mailis Reps lasi ministeeriumi autojuhil sõidutada oma lapsi kooli ja huviringidesse.

Roonemaa ütles "Ringvaates", et kuigi Reps oli viimastel päevadel suure surve all, tuli tema reedene tagasiastumine siiski üllatusena.

Keskerakonnale on Repsi ametist lahkumine Roonemaa hinnangul väga suur kaotus. "Mailis Reps on kindlasti üks kahest või kolmest kõige mõjukamast ja jõulisemast keskerakondlasest. Kindlasti Jüri Ratas pole kadestamisväärses positsioonis. Aga hästi palju sõltub sellest, kelle ta asemele toob," rääkis Roonemaa.

Roonemaa peab aga ajakirjanduse ähvardamiseks justiitsminister Raivo Aegi otsust paluda prokuratuuril hinnata, kas Õhtuleht on rikkunud seadusi, kui haridusminister Mailis Repsi ametiauto kasutuse rikkumiste paljastamiseks teda jälgis.

"Seda võib tõlgendada ju ajakirjanduse ähvardamisena. Ma kontrollisin enne saadet järele ka, mida see tähendab, mida Raivo Aeg palus kontrollida, mis on päringu vormi meedias omandanud - ta saatis ühe SMS-i peaprokurör Andres Parmasele. Milline Andres Parmase vastus oli, seda ma ei tea. Kui juba justitiisminister saadab sellise SMS-i, siis see on mingis mõttes hästi märgiline sõnumitooja ründamine," kommenteeris Roonemaa.

Tema sõnul on arusaamatu, miks justiitsminister niisuguse päringu on teinud. "Mulle tundub, et Aeg või Isamaa tahtis seda skandaali endale varastada, tahtsid ise selle skandaali keskmesse millegi pärast sattuda. Kuidagi väga imelik tundub," ütles ta ja lisas, et Õhtuleht tegi kõigest oma tööd.

"Ajakirjandus tegi tööd. Midagi, mida riik ja teised asutused on ise tegemata jätnud. Nad ju paljastasid süsteemse raha väärkasutamise. Avaliku raha, meie kõigi raha väärkasutamise. Ja selle asemel, et tegeleda Mailis Repsi või avaliku raha väärkasutamisega, mindi hoopis sõnumitoojat ründama," rääkis Roonemaa.

Ta lisas, et kui prokuratuur otsustab Õhtulehe tegevuse suhtes kriminaalmenetlust alustada, siis on tegemist ajakirjandusvabaduse ründamisega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: