Aeg palus prokuratuuril uurida ajakirjanduse tegevust Repsi juhtumis

{{1605784260000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Justiitsminister Raivo Aeg palus prokuratuuril hinnata, kas Õhtuleht on rikkunud seadusi, kui haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ametiauto kasutuse rikkumiste paljastamiseks teda jälgis.

"Ma palusin prokuratuuril hinnata juhtunut karistusseaduse paragrahv 137 alusel, mis puudutab eraviisilist jälitustegevust," ütles Aeg neljapäeval valitsuse pressikonverentsil.

Justiitsminister tunnistas, et ajakirjandusel on eristaatus, kui ta oma lugusid ette valmistab, kuid ka siis tuleb jääda õigusriigi raamesse.

Aeg nõustus, et minister kui avaliku elu tegelane on pideva avaliku huvi all. "Aga antud juhul on jälitatavateks isikuteks kolmandad isikud," lisas ta viidates Repsi laste eksponeerimisele Õhtulehe artiklites.

Samas rõhutas Aeg, et lisaks ajakirjanikele tuleks uurida ka võimalikku korruptiivset tegevust Repsi käitumises.

Prokuratuur teatas neljapäeva pärastlõunal, et neilt on küsitud hinnangut nii haridusministri käitumise kohta ametiauto ja autojuhi kasutamisel kui ka ajakirjanike käitumise kohta ministri kasutuses olevate sõidukite ja autojuhi liikumise jälgimisel. "Anname hinnangu pärast asjaolude analüüsi," märkis prokuratuur.

Õhtulehe peatoimetaja: me ei kartnud enne loo avaldamist, ega karda ka nüüd

Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov arvustas reedel sotsiaalmeedia postituses Aegi räägitut pressikonverentsil ja tõi välja, et skandaaliga seoses on talle pakutud nii meelehead kui ka tehtud ähvardusi.

"Erakonda Isamaa kuuluv justiitsminister Raivo Aeg, kes kunagi Tallinna linnapeaks kandideerides lubas võidelda korruptsiooniga, luges avalikult ette seaduspunkti, millega võiks prokuratuur süüdistuse esitada korruptsiooni paljastanud ajakirjanikele. "Korruptsioon on nakkav!" kostus ühes toonases minister Aegi klipis. Kui sobiv," kirjutas Šmutov.

Peatoimetaja lisas, et kunagine korruptsioonivastane Raivo Aeg on nüüd tähtis valitsuse liige ja saab enda rinnal soojendada nii prussakaid kui muid sitikaid, keda ta alles hävitusvahendiga taga ajas.

"Peaminister Jüri Ratas, öelge enda valitsusele ja käskjalgadele edasi, et inimene, kes arvab, et Õhtulehe peatoimetajat või ükskõik millist töötajat saab kas meeleheaga meelitada või kuidagi ähvardades mõjutada, on peast põrunud," kirjutas Õhtulehe peatoimetaja Šmutov. 

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: