Opositsioon tunnustab Repsi otsust

{{1605896280000 | amCalendar}}
Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Opositsioonipoliitikud tunnustavad haridus- ja teadusminister Mailis Repsi otsust ametist lahkuda.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas kommenteeris sotsiaalmeedia vahendusel, et Repsi samm näitab poliitilist kultuuri.

"Selle valitsuse puhul ei ole poliitiline vastutus tavaks, seetõttu väärib Mailis Repsi tänane otsus lahkuda ministriametist tunnustust. Kujunenud olukord oli Mailis Repsile keeruline ja delikaatne," kirjutab Kallas.

"Haridusministri tänane samm eristub selgelt viimasel ajal tavaks saanud poliitilisest kultuurist. Kokkuvõttes väärib Eesti valitsust, kus poliitika ei ole vaid üks skandaalide lappimine, vaid lahendatakse Eesti ees seisvaid probleeme," lisab ta.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar ütleb Eesti Päevalehes ilmunud arvamusartiklis, et Repsi samm peaks olema eeskujuks nii mõnelegi valitsuse meespoliitikule.

Saare sõnul on ta veendunud, et otsus ministriamet maha panna sündis Repsil raskelt, sest talle oli haridusministri amet väga tähtis.

"Igal juhul suutis ta selle mehise sammuga end minu silmis suuresti rehabiliteerida. Kahju, et sama palju otsustavust ja meelekindlust ei jagu nii mõnelegi selle valitsuse meespoliitikule, kes on märksa rängemaid tegusid korda saatnud. Ja kahtlemata jääb Mailis Reps veel pikkadeks aastateks Eesti poliitikasse – äsjane taandumine andis talle võimaluse mõne aja pärast taas tippu tõusta," kirjutab Saar.

Eesti 200 juht Kristina Kallas nimetas Repsi otsust riiginaiselikuks sammuks.

"Mailis Reps tegi suure sammu edasi astudes tagasi. Praeguseks välja kujunenud poliitilises kultuurituses on see üks riiginaiselik samm," kirjutas ta Facebookis.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps (KE) teatas reedel, et lahkub ametist.

Ajaleht Õhtuleht kirjutas teisipäeval oma vaatlustele tuginedes, et haridusminister Mailis Reps laseb ministeeriumi autojuhil sõidutada oma lapsi kooli ja huviringidesse. Leht kirjutas ka, et ministeeriumi töötajad, välja arvatud ministri vahetu lähikond, kinnitasid, et ministri laste sõidutamine oli igapäevane ja süsteemne. 

Kolmapäeval ütles Reps ERR-ile, et plaanib Õhtulehest alguse saanud lastesõidutamisskandaalist hoolimata ministrina jätkata, aga kui skandaal hakkab tema igapäevatööd segama, siis on ta valmis ka töös muudatusi tegema.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: