Vene Kaug-Idas on kümned tuhanded juba päevi ilma elektrita

Jäide tegi Vladvivostokis suurt kahju.
Jäide tegi Vladvivostokis suurt kahju. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Venemaa Kaug-Ida regioonis on kümned tuhanded inimesed juba mitmendat päeva ilma elektri, veevarustuse ja kütteta pärast seda, kui neljapäeva õhtul sadanud lumi ja jäide ühendused katkestas.

Vene energeetikaministeeriumi andmeil oli esmaspäeval ilma elektrita veel 78 000 eratarbijat 39 asulas, sealhulgas ka piirkonna suurimas linnas Vladivostokis. Kütet ei olnud veel 21 000 inimesel.

Neljapäeval Primorje kraid tabanud tsüklon tõi kaasa tugeva vihma- ja lumesaju ning tuule ja hiljem ka jäite, mistõttu katkesid juhtmed, kukkusid ümber puud ja purunesid mastid. Seetõttu katkes elektri- ja soojavarustus, pumbajaamad ei töötanud ning häiritud olid sideühendused ja transport. Elektrijuhtmeid, autosid ja puid katnud jäite paksuseks mõõdeti keskmiselt 12 millimeetrit.

Kadus ühendus ka Vladivostoki ja selle kõrval asuva Russki saare vahel, kuna jäite tõttu peatati liiklus saart linnaga ühendaval rippsillal. Ühenduse tagamiseks panid võimud laupäeval tööle praami, kuid korraga 20 autot peale võttev praam, mis suudab teha seitse reisi päevas, ei ole 5000 elanikuga saare jaoks piisav lahendus. Liiklus sillal lubatakse taastada alles kolmapäeval.

Vladivostokis ja teistes asulates on võimud seadnud üles telgid, kus on võimalik mobiiltelefone laadida, hankida vett ja saada sooja süüa.

Krai elanikud, kellel on elektriautod, kasutavad neid telefonide või muude kodumasinate töölepanekuks, kirjutas BBC venekeelne portaal.

Krai juhtkond kehtestas piirkonnas eriolukorra, kuna kõige halvemal momendil oli ilma elektrita 170 000 elanikku.

Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas esmaspäeval Vladivostokki tabanud tsükloni tekitatud kahju kolossaalseks, vahendas Interfax.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax, BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: