Jaak Aab saab haridusministriks, Anneli Ott tuleb riigihalduse ministriks

{{1606206480000 | amCalendar}}
Foto: Jaak Aabi Facebook

Keskerakond toob uueks valitsusliikmeks riigikogust Anneli Otti, temast saab riigihalduse minister. Sellelt kohalt siirdub haridusministriks Jaak Aab.

"Teen täna õhtul Keskerakonna juhatusele ettepaneku esitada haridus- ja teadusministriks praegu riigihalduse ministrina töötava Jaak Aabi ning uueks riigihalduse ministriks seni Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni juhtinud Anneli Otti," teatas Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas.

Ratas lisas, et haridusvaldkond on Keskerakonna jaoks olnud alati väga oluline ning Aab on oma kogemuse ja asjatundlikkusega vääriline kandidaat jätkama Mailis Repsi professionaalset tööd.

"Peame panustama ja pingutama, et Eesti laste haridus oleks jätkuvalt maailma parimate seas, meie õpetajate ja haridustöötajate pingutused väärtustatud ning kõrgharidus ja teadus areneksid," ütles Ratas.

Otil on töökogemus kohalike volikogude ning valla- ja linnavalitsuse tasandilt.

"Samuti on ta Kagu-Eestist valitud riigikogu liikmena seisnud Eesti tasakaalustatud regionaalse arengu eest ning panustanud oma teadmiste ja oskustega haldusreformi edukasse rakendamisse. Kindlasti jätkab Anneli Keskerakonna valitsuses tehtud tööd omavalitsuste rolli, võimekuse ja tulubaasi tugevdamisel, et need oleksid kohalikul tasandil riigile tugevaks partneriks," märkis Ratas.

"Ma arvan, et tema teadmised ja ettevalmistus on head, et sellel ametikohal oma tööd teha," lausus Ratas.

Ratase sõnul oli haridusministri kandidaate ka väljaspoolt erakonda. "Neid kandidaate oli mitmeid ja mitme inimesega räägiti ja ka mina isiklikult rääkisin. Ma olen tegelenud selle teemaga alates reedel kella 21 õhtul," ütles ta "Aktuaalsele kaamerale".

Jüri Ratas põhjendas oma valikuid ministrikohtadele ka Vikerraadio saates "Uudis +".

"Kindlasti Jaak Aab on näidanud kogu selle Covidi-19 ajal, et ta on valitsuse liige, ta on kursis koroonaviiruse temaatikaga, mis on automaatselt väga tugevasti seotud ka ju hariduse teemaga. Kui me võtame kasvõi sellesama debati, kas koolid on kontaktõppel või distantsõppel, maskide kandmine. Jaak on nende teemadega väga hästi kursis," sõnas Ratas.

"Jaagul on ka väga pikaajaline kogemus valitsuse tasandil töötamisest erinevates ministeeriumites - sotsiaalministeeriumis, kui ka kahel korral riigihalduse ministri ametis. Aga ka Jaagu haridus, mis on seotud haridusega ja ta on ka kunagi olnud õpetaja. Jaak tunneb väga hästi ka kohalikke omavalitsusi ja siin on väga tugev seos ka haridusteemadega. See oli põhjus, miks ma tegin selle ettepaneku Jaak Aabile," lisas Ratas.

Ratase sõnul on veel vara öelda, kes saab riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimeheks, mis kuulub Keskerakonnale ja mida juhtis varem Anneli Ott.

Keskerakonna juhatus kiitis teisipäeva õhtul uued ministrikandidaadid heaks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: