Raimond Kaljulaid: uued ministrid valiti lojaalsuse, mitte pädevuse järgi

Foto: Priit Mürk/ERR

Opositsiooni kuuluv sotsiaaldemokraat Raimond Kaljulaid leiab, et uued ministrid - riigihalduse minister Anneli Ott ning haridus- ja teadusminister Jaak Aab - on valitud lojaalsuse, mitte pädevuse järgi

"Mõlema valiku puhul on tegemist selliste valikutega, kes ei ole ju mitte nende valdkondade head asjatundjad või eksperdid. Ei ole ma kuulnud Anneli Otilt ühtegi huvitavat ideed seoses riigihaldusega ega Jaak Aabi siiamaani tähele pannud mõtlemas hariduse ja teaduse küsimuste üle. Puhtalt isiklik truudus ja lojaalsus liidrile," kommenteeris Kaljulaid "Aktuaalses kaameras".

Reformierakondlane Jürgen Ligi jääb äraootavale seisukohale. Küll aga leiab ta, et regionaalministri ametikohta pole valitsuses vaja.

"Ei meenu küll ühtegi tegu haldusreformide valdkonnas. Miks seda ametit peetakse? Nagu ka rahvastikuministri koht on olnud väga ilma uudisteta. Ma pigem mõtleks sedapidi, et neid kohti täidetakse vägisi," ütles ta.

Eesti tulevane haridus- ja teadusminister on Jaak Aab, temast üle jäävale riigihalduse ministri ametikohale asub Anneli Ott.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: