Osa Läti õpilasi võib jaanuaris kooli pääseda

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Läti lipp

Kui positiivsete koroonaviiruse testide hulk jääb jaanuaris 4-5 protsendi vahele, siis õpilased esimesest kuni kuuenda klassini ning üheksas ja 12. klass võivad naasta tavaõppele, teatas Läti haridusministeerium.

Üheksanda ja 12. klassi õpilastel on sellel aastal eksamid ja et nad saaksid paremini eksamiteks valmistuda, loodetakse nende naasmist jaanuaris tavaõppele, teatas Läti Rahvusringhääling LSM.

Üheksanda klassi eksamid võivad sel õppeaastal ära jääda, kui puudub võimalus neid kohapeal ohutult teha. Haridusministeerium otsustab selle hiljem.

12. klassi eksamid plaanitakse korraldada kohapeal koolis ning eksamite käigus arvestatakse kõikide koroonaviirusega seotud ohutusmeetmetega.

Läti Rahvusringhääling teatas, et valitsus otsustas sellel teisipäeval kehtestada koolides karmid koroonaviirusega seotud ohutusreeglid. Kui toimub tavaõpe, siis õpilased peavad hoidma kolmemeetrist distantsi ja kõik õpetajad peavad kandma maske. Õpetajate ametiühingu sõnul on Läti valitsuse kehtestatud reeglid ebareaalsed ja tõenäoliselt lähevad paljud koolid kaugõppele

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: