Taani kaalub naaritsakorjuste üleskaevamist ja põletamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peaminister Mette Frederiksen (kaitseülikonnas) ja naaritsaaretaja Peter Hindbo Koldingi lähedal tühjas naaritsafarmis.
Peaminister Mette Frederiksen (kaitseülikonnas) ja naaritsaaretaja Peter Hindbo Koldingi lähedal tühjas naaritsafarmis. Autor/allikas: RITZAU SCANPIX/REUTERS/Mads Nissen

Taani kaalub nüüd miljonite tapetud ja maha maetud naaritsate põletamist, teatas reedel valitsus.

Novembri alguses teatas maailma suurima naaritsate karusnaha tootja Taani peaminister Mette Frederiksen, et riigis tapetakse 15-17 miljonit minki. 

Pärast naaritsate gaasitamise algust leidis kohus, et valitsuse korraldus polnud seaduslik, mille tagajärjel astus tagasi Taani põllumajandusminister. 

Nüüd kardetakse, et korjused eraldavad lagunemisel maapinda ülemääraselt fosfori ja lämmastikku.

Taani uus põllumajandusminister Rasmus Prehn väljendas reedel toetust ideele kaevata naaritsate korjused üles ja panna need põlema. Selline samm vajaks ka Taani keskkonnaagentuuri heakskiitu. 

"Vajadus saada minkidest lahti ja need põletada on mul olnud alates esimesest päevast, kui ma sellest kuulsin," ütles ta intervjuus telekanalile TV2. 

Taani parlament on väljendanud sellele ideele samuti toetust. 

Varem sel nädalal teatas Kesk-Jüütimaa piirkonnas asuv Holstebro, et lagunemisel eraldunud gaasid on hakanud korjuseid maapinnale tõstma. 

Taani peaminister vabandas neljapäeval naaritsafarmide üle tekkinud olukorra pärast. 

Naaritsate tapmine viidi läbi hirmus, et neis tuvastatud muteerunud koroonaviirus võib muuta vaktsiinid vähem efektiivseks. 

Eelmisel nädalal teatas Taani valitsus, et võimalik oht inimestele mõeldud vaktsiinidele, on muteerunud viiruse juhtumite puudumisel väga tõenäoliselt kadunud.

Viimastel andmetel tapeti Taanis enam kui kümme miljonit naaritsat. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: