Kantar Emor: Eesti 200 säilitas populaarsustabelis teise koha

Emori reitingud detsembris.
Emori reitingud detsembris. Autor/allikas: Emor

Parlamendivälist erakonda Eesti 200 toetas detsembris 18 protsenti valijatest, mis säilitas neile EKRE ja Keskerakonna ees erakondade populaarsusedetabelis teise koha, selgus Kantar Emori küsitlusest.

Kõige populaarsem partei Emori küsitluses on Reformierakond, kuid selle toetus on kahel viimasel kuul langenud. Kui oktoobris oli Reformierakonna toetus 33, siis novembris 28 ja detsembris 27 protsenti.

Juba eelmisel kuul Emori küsitluses populaarsuselt teiseks parteiks tõusnud parlamendiväline Eesti 200 säilitas selle positsiooni ka detsembris. Eesti 200 toetus oli aasta viimasel kuul 18 protsenti.

Kolmandale kohale tõusis EKRE 17 protsendiga ning neljandale kohale langes Keskerakond 16 protsendi suuruse toetusega. Kuu varem olid toetusnumbrid ja kohad vastupidised.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus on pärast augustikuu 13 protsenti olnud langustrendis ning detsembris oli neil toetajaid üheksa protsenti.

Isamaal on seevastu kahel viimasel kuul õnnestunud oma toetust veidi tõsta ja detsembris oli see neil seitse protsenti.

Märkimisväärse muutuse tegi ka Eestimaa Roheliste toetus, mis tõusis Emori detsembriküsitluses parlamendikünnisele ehk viiele protsendile.

Tulevikuerakonda toetas üks protsent vastanutest.

Emor küsitleb ligi tuhandet valimisõiguslikku Eesti kodanikku veebi teel.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: