Facebook kaevati konkurentsireeglite rikkumise eest kohtusse

Foto: SCANPIX/Reuters/Eric Gaillard

USA tehnoloogiahiid Facebook kaevati konkurentsireeglite rikkumise eest kohtusse. Ühel päeval esitatud kaks erinevat kohtuasja võivad edu korral viia ettevõtte tükeldamiseni. Facebooki hinnangul üritab USA valitsus varasemaid otsuseid ümber pöörata, kuid ei arvesta selle mõjuga.

USA kaubanduskomisjon kaebas Facebooki konkurentsireeglite rikkumise eest kohtusse, nõudes et ettevõte müüks mõned oma kõige tuntumad sotsiaalmeediarakendused, sealhulgas Instagrami ja WhatsAppi.

CNET-i vanemtoimetaja Dan Pattersoni sõnul annavad need rakendused hagi järgi Facebookile sotsiaalmeediaalal ebaausa eelise.

Samal ajal tutvustas New Yorgi justiitsminister Letitia James veel eraldi kohtuasja, milles osalevad 48 osariiki ja ringkonda.

"Facebook on kasutanud oma ülekaalu ja monopolivõimu, et purustada väiksemaid konkurente, lämmatada konkurentsi ja seda kõike tavakasutajate arvelt," ütles James.

Facebook rõhutas kirjalikus avalduses, et kaubanduskomisjon andis rohkem kui viis aastat tagasi loa nii Instagrami kui ka WhatsAppi ostmiseks. Nende sõnul üritab valitsus nüüd otsust ümber pöörata, kuid ei arvesta selle mõjuga.

Meediaväljaanne The Verge avaldas oktoobris helifaili koosolekust, kus Facebooki juht Mark Zuckerberg ütles töötajatele, et ta kavatseb ettevõtte tükeldamise vastu võidelda.

"Lõppude lõpuks, kui keegi ähvardab midagi niivõrd olulist, siis tuleb minna matile ja võidelda," lausus Zuckerberg.

Facebook on tänavu teine USA tehnoloogiahiid, mis seisab silmitsi konkurentsikohtuasjaga. Justiitsministeerium kaebas oktoobris kohtusse Google'i.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: