Erkki Bahovski koondati Diplomaatia peatoimetaja kohalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1607672760000 | amCalendar}}
Erkki Bahovski
Erkki Bahovski Autor/allikas: Kuvatõmmis/ERR

Rahvusvaheline Kaitseuuringute keskus koondas ajakirjaniku ja välispoliitika eksperdi Erkki Bahovski väljaande Diplomaatia peatoimetaja kohalt.

Bahovski sõnul tekkisid tal erimeelsused Diplomaatia väljaandmise osas. "Oli ebakindlus ilmumise suhtes, et kas ta ilmub edasi samamoodi nagu enne, ilmub paberis või ainult onlines," sõnas Bahovski.

Bahovski rõhutas, et ta jääb seotuks kaitseuuringute keskusega, kes Diplomaatiat välja annab ja ei lahku sealt suure tüliga. Samuti ei olnud tema sõnul koondamise põhjuseks uue kaitseuuringute keskuse juhi Indrek Kanniku tööle asumine.

Bahovski sõnul kaotab kaitseuuringute keskus Diplomaatia peatoimetaja koha sootuks.

Kaitseuuringute keskuse kommunikatsioonijuht Triin Oppi ütles ERR-ile, et Diplomaatia muutumine on olnud pikem protsess alustades juba aasta esimeses pooles senise kümne korra asemel ilmumist kuus korda aastas.

"Kuna Diplomaatia muutub, muutub ka töö iseloom väljaandega. Rohkem rõhku saab olema veebil, Diplomaatia saab uue, rohkem meediaväljaandele sobiliku kodulehe. Vormilt muutub ajaleht ajakirjaks, küll aga jätkub ilmumist Sirbi vahel ning selle väljaandjaks jääb Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus," rääkis Oppi.

Vormimuutus ei too Oppi sõnul kaasa muutusi sisus. "Nagu on öelnud Madis Mikko, kes oli Diplomaatia sünni juures: "Aeg toob muutusi. Diplomaatia puhul peamiselt vormis. Sisuks jääb endiselt Eestile üliolulise välis- ja julgeolekupoliitilise turvakilbi loomine." Täpsemalt kuuleb uuendustest järgmise aasta veebruaris," ütles Oppi.

Bahovski jääb tegema erinevaid tõlketöid ja toimetama raamatuid, samuti jätkab ta Kuku raadios saadet "Välismääraja".

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: