Narva linnapea valimine lükkub taas edasi

Narva linnavalitsuse hoone.
Narva linnavalitsuse hoone. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reedel toimunud Narva volikogu eestseisusel selgus, et Narva volikogu aseesimehe Larissa Olenina otsusel toimub volikogu korraline istung 17. detsembri asemel 30. detsembril, mis tähendab, et Narva volikogu esimehe ja linnapea valimine lükkub veelkord edasi.

Volikogu aseesimehe sõnul takistab istungi läbiviimist eriolukord ja mõnede rahvasaadikute eneseisolatsioon.

Fraktsiooni "Meie Narva" esimehe Katri Raiki sõnul on need väited veidrad. "Ida-Virumaal ei ole eriolukorda, mis takistaks volikogu istungi läbiviimist, seda muidugi kõiki nõudeid jälgides. Samuti ei ole mingit kindlust, et 30. detsembril ei ole eneseisolatsioonis järgmised volikogu liikmed. Paratamatult jääb mulje, et tegelik eesmärk on volikogu laiali saata. Tänases kriisiolukorras on see lubamatu poliitmäng," kommenteeris Raik.

Endise Narva linnapea ja volikogu esimehe Tarmo Tammiste sõnul on samuti otsus asjatundmatu ja põhjendamatu.

Mihhail Stalnuhhin, Riigikogu ja volikogu liikme sõnul on üks valimiste venitamise põhjus ilmselt asjaolu, et Narva tava kohaselt võtavad linna asutuste nõukogud detsembrikuus tavaliselt vastu otsused iseenda premeerimiseks. "Ootame, kas see on nii ka sel aastal," lisas Stalnuhhin.

Moodustatava koalitsiooni volikoguesimehe kandidaat, Narva Sotsiaaltöökeskuse juhataja Tatjana Stolfat väljendab oma muret linna eelarve vastuvõtmise, aga eelkõige COVIDi tõttu tekkinud olukorra üle. "Varem on koalitsioon aasta lõpul alati pingutanud eelarve vastuvõtmise nimel, aga nüüd ei ole sisuliselt aruteludki alanud. Kas isiklikud huvid on kõrgemad kui linna omad?" küsis ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: