Keskerakond taastas oma juhtrolli Narvas

{{1607931060000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Stepanov/ERR

Novembris Narva linnapea kohalt tagandatud Aleksei Jevgrafov ja linnavolikogu esimehe kohalt tagasi astunud Irina Janovitš ning veel hulk fraktsiooni Kodulinn Narva liikmeid otsustasid astuda Keskerakonda, mis annaks Keskerakonnale taas absoluutse enamuse volikogus.

Ühtekokku soovib Keskerakonda astuda 11 Narva volikogu liiget eesotsas ekslinnapea Aleksei Jevgrafoviga, kelle hinnangul kindlustaks valitsuserakonda vastuvõtmine kindla seljataguse ja võimu Narvas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma loodan, et Keskerakond tuleb tagasi koalitsiooni, moodustab võimu ja siis valib oma linnapea, minu, ja koos me juba läheme edasi ja arendame meie linna," rääkis Jevgrafov.

Selline areng seab kahtluse alla vajaduse luua Narvas uus koalitsioon riigikogu sotsiaaldemokraadist liikme Katri Raigi juhitud Meie Narva ja senise Keskerakonna fraktsiooni vahel. Raik oleks olnud uue koalitsiooni linnapeakandidaat.

Jevgrafovi ja tema fraktsioonikaaslaste astumisest Keskerakonda teatas esmalt ERR-i venekeelsete uudiste toimetusele rus.err.ee esmaspäeval Keskerakonna Narva piirkonna juht, Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom.

"Reedel, 11. detsembril võeti Aleksei Jevgrafov koos oma meeskonnaga Keskerakonna liikmeks piirkonna otsusega. Piirkonna otsus läheb nüüd erakonna juhatuse lauale. Ma arvan, et sellist pööret sündmustes ei oodanud keegi," ütles Toom.

"Ma leian, et Narvas on täiesti võimalik tekitada linnavõim, kus sisuliselt ei ole opositsiooni. Oleks igati tore, kui oleks lai koalitsioon, kus on Keskerakond ja sotsid," ütles Toom.

Yana Toomi hinnangul lõpetaks laiapõhjalise koalitsiooni moodustamine pikaleveninud poliitilise kakluse Narvas, kuid selle plaani vastu on kohalikud keskerakondlased.

"Mingisugused printsiibid peavad ikkagi kehtima jääma. Kui seltskond, kes lahkudes nii-öelda põletas kõik sillad ja nüüd on valmis sooritama prantsuse suudlust, minu jaoks ei ole see asi üldse mõeldav. Ja see ei ole mõeldav ka nende inimeste jaoks, kes praegu on koos Katri Raigi poolt juhitud valimisliiduga Meie Narva moodustanud koalitsiooni," kommenteeris Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Tarmo Tammiste.

Fraktsiooni Meie Narva juhi Katri Raigi sõnul on tegemist Keskerakonna sisevõitlusega ning selgus peaks saabuma 30. detsembri volikogu istungil, kus linnapeaks valitakse kas Katri Raik või Aleksei Jevgrafov.

ERR-i andmeil ei esitanud avaldust Keskerakonda astumiseks fraktsioonist Kodulinn Narva ainult Larissa Olenina ja Aleksei Mägi.

Kodulinn Narva plaanis osaleda 2021. aasta kohalikel valimistel oma nimekirjaga, mida oleks juhtinud Jevgrafov, Janovitš ja endine Narva linnavolikogu esimees Aleksandr Jefimov, kes pidi mõni aeg tagasi kohalikust poliitikast lahkuma seoses süüdimõistmisega pettuses.

Nüüd läheb Keskerakond Narvas valimistele tõenäoliselt oma ühtse nimekirjaga.

Keskerkonna fraktsioonil on 31-liikmelises Narva volikogus praegu üheksa liiget, Kodulinn Narval 14 liiget, Meie Narval seitse liiget, keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin ei kuulu ühtegi fraktsiooni.

Toimetaja: Mait Ots, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: