X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Koroonavaktsiin võib EL-is heakskiidu saada jõuludeks

{{1608038940000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Euroopa Terviseamet (EMA) võib ravimifirma Pfizer/BioNTechi koroonaviiruse vaktsiini heaks kiita seni teada olnud aasta lõpupäevist varem ehk juba 21. detsembril ning inimeste vaktsineerimine võib alata sel aastal.

Euroopa Terviseamet (EMA) ja selle eksperdid on viimaste nädalate jooksul teinud intensiivset tööd, et hinnata BioNTechi/Pfizeri koroonaviiruse vaktsiini tingimusliku müügiloa taotluse raames esitatud andmeid. Kogu protseduuriga ollakse lõpusirgel, teatas Eesti ravimiamet.

Kui EMA jõuab täiendavad andmed läbi vaadata, võidakse lõplik hinnang BioNTech/Pfizeri koroonavaktsiinile teatavaks teha 21. detsembril. Kui ühist hinnangut valmis ei jõuta, tuleb EMA komitee uuesti kokku 29. detsembril.

EMA, eksperdid ja Euroopa Komisjon töötavad selle nimel koos, et esimene koroonaviiruse vaktsiini müügiluba vastaks kõigile nõuetele ja täidaks kõiki kohustusi.

Nõuete ja kohustuste hulgas on:

- täielik teave arstile, samuti pakendi infoleht koos üksikasjalike juhistega vaktsiini ohutuks kasutamiseks.

- põhjalik riskide haldamise ning ohutuse jälgimise kava.

- tootmise kontroll, sealhulgas ladustamistingimuste ning iga vaktsiinipartii kontroll.

- plaan, kuidas uurida vaktsiini kasutamist lastel.

EMA on viimastel nädalatel olnud Euroopa Liidu valitsuste kasvava surve all, et kiirendataks Pfizer/BioNTechi vaktsiini heakskiitmist. Ravimit kasutatakse juba Suurbritannias ja USA-s, kuigi vaktsiin töötati välja Saksamaal.

Euroopa Liidus oli kokkulepe, et vaktsiini ei võeta kasutusele eriolukorra raames nagu USA-s. Kõige tähtsam on vaktsiini usaldusväärsus, ütles Saksamaa tervishoiuminister Jens Spahn.

Pfizer/BioNTechi esitas EMA-le kaks nädalat tagasi taotluse koroonaviiruse vaktsiini müügiloa saamiseks.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: