Saksamaa piirab Huawei tehnoloogia kasutamist

{{1608210720000 | amCalendar}}
Huawei mobiiltelefon
Huawei mobiiltelefon Autor/allikas: Huko Aaspõllu

Saksamaa valitsuse poolt heaks kiidetud seaduseelnõu annab Berliinile rohkem võimalusi Huawei 5G mobiilside blokeerimiseks.

Saksamaa valitsus võttis sel nädalal vastu eelnõu, milles on sätestatud reeglid, mida mobiilside ettevõtted peavad järgima 5G infrastruktuuri ehitamisel. Nende hulka kuulub klausel, mis lubab valitsusel keelata kõik tehnoloogiad, mis võivad ohustada Saksamaa julgeolekut.

Saksamaa välisluureameti endine juht Gerhard Schindler ütles hiljuti, et Huawei tehnoloogia on konkurentidest nii palju arenenum, et enam pole võimalik tuvastada tema sisseehitatud võimalikke tagauksi. 

Huawei on Hiina mobiilsideettevõtte, mille asutas Hiina sõjaväe endine ohvitser. USA ja teised lääneriigid kardavad, et Huawei võib Pekingile edastada tundlikke andmeid. 

Huawei on mobiilsides ülemaailmne turuliider ja väidetavalt suudab ta 5G-süsteeme ehitada odavamalt ja kiiremini kui tema Euroopa konkurendid Nokia ja Ericsson.

Huawei on korduvalt välistanud, et nende ettevõte võib ohustada lääneriikide julgeolekut.

Eestis ja mitmetes teistes lääneriikides on Huawei 5G mobiilsidetehnoloogia kasutamine uutes sidevõrkudes sisuliselt keelatud.

Huawei ise näeb Saksamaa uusi reegleid teisiti.

"Tegelikult sai Huawei sellel nädalal Saksamaalt häid uudiseid. Saksamaa föderaalvalitsuse poolt heaks kiidetud seaduseelnõu seab kõikidele telekommunikatsiooni seadmete tarnijatele võrdsed tingimused, loomata mitte mingisuguseid skeeme mitte ühegi tarnija blokeerimiseks. Samuti läbis meie ettevõte edukalt võrkudes osalemise eeltingimuseks seatud turvatestid ja sai Euroopa suurimas majandusruumis täieliku osalemisvabaduse. Mul on hea meel, et Huawei on Eestis tegutsenud ilma piiranguteta ja loodame seda teha ka tulevikus. Eesti valitsus on pühendunud sideturvalisusega seotud regulatsioonide lihvimisele. Loodetavasti saab tulemus olema sama hea kui Saksamaal, kus samaaegselt on tagatud nii turvariskide maandamine kui ka vaba konkurents, " ütles Huawei Technologies Eesti müügidirektor Alar Heikla.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: