Suurbritannia kinnitas koroonaviiruse uue tüve kiiremat levikut

{{1608398640000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AP/Toby Melville

Inglismaa peaarst Chris Whitty kinnitas laupäeval, et maal levinud koroonaviiruse uus tüvi levib kiiremini ja kutsus avalikkust üles suuremale valvsusele viiruse leviku pidurdamiseks.

Whitty sõnul on London teavitanud oma järeldustest maailma terviseorganisatsiooni (WHO).

Tervishoiuminister Matt Hancock ütles esmaspäeval, et teadlased on tuvastanud Lõuna-Inglismaal viiruse uue kiiremini leviva variandi.

Sel kuul on nakatumine ja patsientide haiglasse paigutamine Suurbritannias taas hoogustunud.

"Praegu ei ole kinnitust, et uus tüvi põhjustaks kõrgema suremuse või et midagi tuleb muuta vaktsiinide ja ravi osas, kuid siin käib kiire töö selguse saamiseks," ütles Whitty.

Whitty sõnul muudab uus avastus senisest veel elulisemaks vajaduse, et avalikkus teeks leviku piduradmiseks kõik võimaliku.

Johnson: inimesed peavad uue viirustüve pidurdamiseks koju jääma

Briti peaminister Boris Johnson andis laupäeval Londonile ja Kagu-Inglismaale korralduse püsida kodus, et pidurdada uue märgatavalt nakkusohtlikuma tüve levikut. 

"Viiruse uus tüvi näib edasi kanduvat märgatavalt kergemini", lausus Johnson televisioonis edastatud pressikonverentsil.

"Tundub, et levikut juhib nüüd uus viiruse variant, millest me rääkisime selle nädala alguses ja millest me saime teada selle nädala alguses. Meie nõuandev rühm, mis on uurinud uusi võimalikke hingamisteede viiruste ohtusid, on veetnud viimased päevad seda uut varianti analüüsides. Puuduvad tõendid selle kohta, et see põhjustaks raskemaid haigusi või kõrgemat suremust, kuid tundub, et see kandub edasi oluliselt kergemini," rääkis Johnson.

Ta andis korralduse uuteks piiranguteks Londonis ning Kagu-Inglismaal, öeldes, et uute pühapäevast jõustuvate neljanda taseme reeglite kohaselt peavad nende piirkondade elanikud püsima kodus vähemalt 30. detsembrini.  

Inimesed peaksid võimalust mööda töötama kodust. 

Briti peaministri sõnul ei saa viiruse leviku tõttu toimuda jõulukogunemised ning Londonis ja suuremas osas Kagu-Inglismaast suletakse mitteelutähtsad poed, juuksurisalongid ja siseruumides asuvad vaba aja veetmise kohad.

Meede tähendab, et umbes kolmandik Inglismaa elanikest ei saa jõulude ajal reisida või kohtuda teiste leibkondadega.

Neljanda taseme reeglite alal ei tule ka varem kavandatud jõululeevendust, mis lubanuks kohtuda kuni kolme leibkonna esindajail.

Varem oli Johnson öelnud, et oleks ebainimlik jõulud perekondlikke kogunemisi keelates ära jätta, kuigi ta ärgitas inimesi pidutsema tagasihoidlikult.

"Väga, väga raske südamega pean ma teile ütlema, et me ei saa jätkata jõuludega, nagu oli plaanitud," lausus Johnson laupäeval telepöördumises. "Paraku, kui tõsiasjad muutuvad, tuleb muuta oma lähenemist."

Reedel teatasid Briti võimud 28 507 positiivsest koroonaproovist ööpäevas. Eelmisel nädalal kasvas koroonajuhtumite hulk nädal varasemaga võrreldes 40,9 protsenti. Kokku on Suurbritannias diagnoositud üle 1,98 miljoni koroonajuhtumi.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: AFP-BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: