Jaekaubandusel läks novembris taas paremini kui eelmisel aastal

Jaekaubanduse müügitulu muutus
Jaekaubanduse müügitulu muutus Autor/allikas: Statistikaamet

Eesti jaekaubandusettevõtete müügitulu oli novembris 655 miljonit eurot, kasvades eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades kuus protsenti.

Statistikaameti andmetel suurenes tööstuskaupade kaupluste müügitulu eelmise aasta novembriga võrreldes lausa 13 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Jaanika Tiigiste sõnul suurenes müügitulu enim ehk 29 protsenti muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga.

"Müügitulu suurenes veel 27 protsenti posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes, 14 protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes, kaheksa protsenti apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes ning viis protsenti kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil)," täpsustas Tiigiste.

Müügitulu vähenes 13 protsenti tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning kuus protsenti muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajad).

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta novembriga võrreldes kaks protsenti.

Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu aga vähenes kolm protsenti.

Oktoobriga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu novembris kaks protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal suurenes aga müük eelmise kuuga võrreldes ühe protsendi.

Selle aasta 11 kuuga kokku suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kolm protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: