Prantsuse poliitkommentaatorit süüdistatakse vägistamises

Prantsusmaa poliitikaekspert Oliver Duhamel
Prantsusmaa poliitikaekspert Oliver Duhamel Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Prantsusmaa tuntud ja kõrgseltskonda kuuluvat poliitikaeksperti süüdistatakse teismelise kasupoja seksuaalses vägistamises.

70-aastane Olivier Duhamel loobus kõigist akadeemilistest ametitest pärast tema kasutütre Camille Koucheri raamatu ilmumist. Koucher väidab teoses, et Duhamel vägistas tema 14 aastast kaksikvenda.

"Ma astun tagasi oma ametikohtadelt, pärast seda kui minust on saanud isiklike rünnakute sihtmärk. Soovin säilitada institutsioonid kus ma töötan," teatas Duhamel.

Duhamel hakkas väidetavalt 1988. aastal enne magamaminekut külastama Kouchneri kaksikvenda Antoine'i, kelle nimi raamatus on Victor. Nende ema sai sellest teada alles 2008. aastal ja palus skandaali vältimiseks hoida saladust. 

"Kuigi väidetavad õiguserikkumised on Prantsusmaa seaduste järgi aegunud, alustan ma peale Kouchneri raamatu ilmumist uurimist võimaliku vägistamise ja seksuaalse kuritarvitamise kohta," teatas Pariisi prokurör Remy Heitz.

"Kirjutasin raamatu, et paljastada maffia sarnane omerta, mis on ammu meie kasuisa kaitsnud," teatas Kouchner.

Camille Kouchneri kaksikvend Antoine oli aastaid selle vastu, et nende kasuisa väidetav väärkohtlemine avalikustataks.

"Raamatus kirjeldatud sündmused leidsid aset 1980. aastatel, kuid nüüd lõpuks on mu vend nõus selle paljastamisega," teatas Kouchner.

Camille Kouchner on endise Prantsusmaa välisministri ja heategevusorganisatsiooni Medecins sans Frontiersi asutaja Bernard Kouchneri tütar. Ta on 45-aastane ja töötab Pariisi ülikoolis õppejõuna.

Duhamel juhtis Pariisi riigiteaduste ülikooli Science Po juhtorganit ning juhtis poliitilise, meedia- ja majanduseliidi klubi Le Siecle.

Duhamel on president Macroni sõber ja olnud uudistelevisiooni LCI staarkommentaator, samuti oli tal oma saade Europe 1 raadios.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: