Klaas: Tartu madalad nakatumisarvud ei tähenda kohe õppekorralduse muutmist

Tühi klassiruum.
Tühi klassiruum. Autor/allikas: Pixabay

Selle nädala alguses on Tartusse lisandunud vähe uusi koroonaviirusega nakatunuid, kuid linnavalitsus kohe õppetöö korraldamist muutma ei hakka. Enne on otsustatud ära oodata ka kolmapäevased arvud, mis on tavaliselt kõrgemad.

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles ERR-ile, et linnavalitsus kohtub kolmapäeval koolijuhtidega ning siis otsustatakse, kas on võimalik Tartu koolides alates 18. jaanuarist taastada täielik kontaktõpe.

Tartu koolides saavad kohapeal õppimas käia 1.-3. klasside õpilased, ülejäänud klasside üle saavad otsustada koolid ise, kuid õppeasutustes kehtib 50 protsendi täituvusnõue.

"Sellise otsuse, et Tartu koolides jätkub pärast koolivaheaega ühe nädala jooksul osaline kontaktõpe, leppisid kokku kõik Tartu koolid 5. jaanuaril ja linna kriisimeeskond kiitis selle kokkuleppe heaks. Sel perioodil kasvasid Tartu nakatumisnäitajad hüppeliselt ja seetõttu oli tegemist ainuõige otsusega," selgitas ta.

Ta lisas, et otsuse langetamisel lähtuti ka haridusministri soovitusest, et pärast koolivaheaega tuleb õppetööd alustada ettevaatlikult ning õpilasi hajutada.

"Nii linnavalitsusel kui ka koolidel oli oluline tagada oma õpilaste ja õpetajate turvalisus ning ennetada aastavahetuse nakatumiste mõjude kandumist koolidesse kohe esimestel päevadel pärast koolivaheaega," lisas ta.

Klaas selgitas, et pärast kolmapäevaseid numbreid langetatakse ühine otsus õppetöö osas.

Terviseameti andmetel lisandus nii 12. kui ka 11. jaanuari hommiku seisuga Tartumaale mõlemal päeval kaheksa nakatunut.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: