Euroopas levib koroonaviirus nüüd kõige kiiremini Iirimaal

Haigla Iirimaal
Haigla Iirimaal Autor/allikas: SCANPIX/PA Wire/PA Images

Kolmas koroonaviiruse laine on räsimas Iirimaad ja riigis levib epideemia kõige kiiremini kogu Euroopas.

Oxfordi ülikooli andmetel oli sel esmaspäeval Iirimaal 1288 kinnitatud koroonaviirusega haigestumist miljoni elaniku kohta ja see oli suurim kogu Euroopa Liidus. Kui veel 1. jaanuaril oli Iirimaal registreeritud koroonaviirusega nakatunute koguarv 93 000, siis 14. jaanuaril oli see arv juba 163 000.

"Iirimaal on koroonaviiruse esinemissageduse kasvamine suurim kogu Euroopas," teatas Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) hädaolukordade direktor Michael Ryan.

Teisipäeva andmete kohaselt on Iirimaal koroonaviiruse pärast hospitaliseeritud 1700 inimest ja kohaliku tervishoiuteenistuse juhi Paul Reidi sõnul on olukord kriitiline.

"Intensiivravis on koroonaviiruse pärast väga palju inimesi ja haiglate töötajad on hädas nende kõigi ravimisega," teatas Reid.

Kolmanda koroonaviiruse laine pärast on täielikult suletud koolid, mitteoluline jaekaubandus ja hotellindus.

Iirimaa peaministri Micheal Martini sõnul seisavad tervishoiutöötajad silmitsi nakkuse tsunamiga.

"Kui te ei tegele absoluutselt olulise tööga, pole teil põhjust kodust eemal olla," teatas Martini.

Veel eelmise aasta detsembris oli Iirimaal koroonaviirusega nakatunute inimeste arv üks Euroopa Liidu madalamaid. Lahti tehti uuesti pubid, restoranid, spordisaalid, juuksurid ja vähetähtsamad kauplused.

Väidetavalt Iirimaa rahvatervise hädaolukordade meeskond (NPHET) soovitas valitsusel mitte riiki uuesti lahti teha, kuid peaministri eesmärk oli kodanikele anda  "sisukad jõulud".

"Detsembris toimunud muudatuste tagajärjel toimus oluline muutus sotsialiseerumismustrites," teatas Iirimaa peaarst Tony Holohan.

Jõulude ajal avastati Iirimaal ka uus Suurbritanniast pärit koroonaviiruse mutatsioon, mis moodustab nüüd 45 protsenti kõikidest koroonatestidest.

Iirimaa keelas Suurbritanniast lennud 20. detsembrist kuni 9. jaanuarini, kuid lahti on veel 500 kilomeetri pikkune maismaapiir, mille sulgemine on poliitiliselt liiga tundlik.

"Piiri kinni panemine on väga raske," teatas Martin.

Iirimaa epidemioloogilise nõuanderühma esimees professor Philip Nolani sõnul on koroonaviiruse kiirenenud kasvutempo lahendamine ainult Iirimaa valitsuse ja inimeste võimuses.

"Oleme hakanud nägema viimaste meetmete mõjude esimesi märke: koroonaviirusega haigestumiste juhtumite arv hakkab stabiliseeruma, kuid see jätkub ainult siis, kui igaüks meist järgib piiranguid ja püsib võimalikult palju kodus," teatas Nolan.

Iirimaal elab viis miljonit inimest ja koroonaviiruse epideemia pärast on surnud 2397 inimest.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: