Iirimaa liitus viivituse järel EL-i koroonapassi süsteemiga

Selline näeb välja EL-i koroonapass.
Selline näeb välja EL-i koroonapass. Autor/allikas: Euroopa Parlament

Iirimaa lõdvendas esmaspäeval järsult piiranguid rahvusvahelisele reisimisele, liitudes Euroopa Liidu koroonapassi programmiga, mille kasutusele võtmist lükkas edasi lunavararünnak riigi tervishoiusüsteemile.

Iirimaa ei nõua enam karantiini reisijatele EL-ist, Islandilt, Liechtensteinist, Norrast ja Šveitsist, kui nad on täielikult vaktsineeritud, hiljuti koroonaviiruse läbi põdenud või viimase 72 tunni jooksul negatiivse PCR-testi teinud.

Enne pidid kõik saabujad Euroopast olema kuni kaks nädalat karantiinis, võimalusega seda negatiivse testi korral lühendada.

Ülejäänud EL-i riigid läksid QR-koodi kasutavale digitaalsele koroonapassi süsteemile üle 1. juulist.

Iirimaa liitumist viivitas mai keskpaigas tehtud lunavararünnak, mis halvas riigi tervishoiusüsteemi.

"Iiri terviseamet oli 14. mail sunnitud sulgema oma arvutisüsteemid. Tegemist oli tõenäoliselt kõige tõsisema küberrünnakuga Iiri riigi vastu," ütles Iirimaa valitsuse minister. 

Pühapäeva õhtul teatas valitsus, et reisisertifikaadid on meilitsi saadetud 1,1 miljonile elanikule, veel 600 000 saadeti posti teel.

Iirimaal on koroonaviiruse tagajärjel surnud 5018 inimest. Nakatumiste arv on delta tüve tõttu viimasel ajal suurenenud.

Umbes 4,9 miljoni elanikuga Iirimaal on tehtud 5,1 miljonit kaitsesüsti. Valitsuse andmeil on vähemalt ühe annuse saanud 80 protsenti täiskasvanutest.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: