Helme: Reformierakond ja Keskerakond lasevad meie tehtud töö peal liugu

Valituse pressikonverentsil
Valituse pressikonverentsil Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Praeguse valitsuse rahandusminister Martin Helme (EKRE) ütles, et loodav valitsuskoalitsioon asub tema ja tema isa Mart Helme tehtud töö peal liugu laskma.

"Täheldasin huvitavat fenomeni. Silmagi pilgutamata lastakse liugu EKRE eelmise siseministri tööl piiri välja ehitamisel ja piirivalve tugevdamisel ja samal ajal itsitatakse totakalt, et ei nemad tea, mis oli see Mart Helme "suur plaan". Plaan oli see, mida te lubasite jätkata. Muide, Mart sai selle plaani eest nii opositsioonilt kui meedialt mõnitada ja sõimata. Paistab, et mõlemale on see plaan nüüd ootamatult meeldima hakanud. Näeme head näidet sellest, et kui valed inimesed ajavad õiget asja, siis see pole ikkagi õige asi," kommenteeris Helme sotsiaalmeedias.

"Päris huvitav oli see kreeka-ee loogika, et kui senise valitsuse teemad tekitasid üle terve laia ilma kohutavat kahju ja piinlikkust, siis tulevase valitsuse puhul seda muret ei ole. Ajakirjaniku küsimusele, et kas see siis ei määri Eesti mainet, kui pool valitsusest on korruptsioonikahtluse erakond ja läbirääkimisi veab riigi vara kuritarvitamise pärast lahkuma sunnitud eksminister, saime kuulda, et "eks siis tuleb selgitada". See on vist küll mingi uusim avastus, et selgitamisega saab sisepoliitilise müra välismaal ära neutraliseerida. Kahju, et sedasinast leiutist ei olnud varem avastatud! Oleks nii palju mainekahju jäänud olemata! Või näeme siin hoopis näidet sellest, et kui õiged inimesed teevad valet asja, siis see polegi vale asi?" rääkis Helme.

"Ja muide, tuleb välja, et me oleme Euroopa Liidus sama kaaluka sõnaga riik, nagu Saksamaa. Võin seda omast käest kinnitada, ma panin ükskord ühel rahandusministrite kohtumisel ühe veto ja täitsa rahulikult jäi otsus vastu võtmata, kuigi Saksmaa kangesti tahtis. Kahjuks Ratas tühistas mu veto järgmine päev. Muidugi, kui jutt läheb üleeuroopaliste maksude, rohepöörde ja digipöörde peale, siis pole järgmisel valitsusel ka mingit kunsti olla Saksamaaga võrdne, sest nagu aru saan, kavatsevad nad kõigele ainult poolt olla. Nii, et meil ei tekigi võimalust katsetada, kuidas see võrdsus toimiks, kui oleks vaja Eesti eest seista," kirjutas Helme veel.

Helme järgmisele valitsusele: võite seista minu hiigelõlgadel

Majandusvaldkonda kommenteerides kirjutas Helme, et on teinud rahandusministrina suure töö ära ning järgmine valitsus jääb n-ö seisma tema õlgadel, jätkates tööd, mida Helme on algatanud.

"Refikad on viimastel aastatel rääkinud, kuidas praegune valitsus seisab hiiglaste Ansipi ja Ligi õlgadel. Nojah. Aga see plaan, mida täna maksude ja majanduse osas esitleti, on silmagi pilgutamata tänase valitsuse töö tulemuste enda nimele kirjutamine ja sellega jätkamine. Kompliment seegi! Aga ma ei ole kade. Võite seista minu hiigelõlgadel küll," kirjutas Helme.

Näiteks märkis ta, et on kaks aastat riigieelarve revisjoni ette valmistanud ning ainus põhjus, miks seda ei tehtud, oli tõsiasi, et lahkuvas valitsuses ei olnud keegi nõus sentigi kärpima.

"Tore, kui uues suudetakse. Eriti muhe oli lugeda, et koroonaolukorras tegemata jäänud kulude võrra tehakse kärpeid. Ma käisin kaks korda sel aastal valitsuses nende ettepanekutega, saadeti viisakalt "uuesti arvutama"," seisis Helme postituses.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: