Kallase äraolekul asendab teda esmalt Jaak Aab

Kaja Kallas ja Jaak Aab
Kaja Kallas ja Jaak Aab Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Peaminister Kaja Kallase esimene asendaja on riigihalduse minister Jaak Aab (Keskerakond) ning teine asendaja rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond).

Kallas kehtestas neljapäeval oma korraldusega enda asendamise järjekorra ja määras kindlaks asendamise korra. Peaministri esimene asendaja on traditsiooniliselt valitsusliidu teise erakonna valitsusdelegatsiooni juht ning asendamise järjekorras on kordamööda mõlema erakonna ministrid.

Peaministri äraolekul on tema esimeseks asendajaks riigihalduse minister Jaak Aab, teiseks asendajaks rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ning kolmandaks asendajaks tervise- ja tööminister Tanel Kiik (Keskerakond). Peaministri asendamise järjekord hõlmab kõiki ministreid.

Lisaks näeb peaministri korraldus ette järjekorra, mille alusel asendatakse ministreid, kui nad ei saa puhkuse, haiguse, lähetuse või muu takistuse tõttu ajutiselt oma ülesandeid täita. Igale ministrile on määratud kolm asendajat.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: