Eesti tööstustoodangu maht langes 2020. aastal viis protsenti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Puidutööstus.

Eesti tööstusettevõtted andsid 2020. aastal viis protsenti vähem toodangut kui aasta varem, näitavad statistikaameti andmed.

Toodang vähenes kõigis tööstuse kolmes sektoris: energeetikas 19 protsenti, mäetööstuses 13 protsenti ja töötlevas tööstuses neli protsenti. Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja.

"Enim oli koroonaviirusest tingitud mõju töötlevas tööstuses täheldatav aprillis ja mais, kus mahud vähenesid vastavalt 15 protsenti ning 17 protsenti," ütles statistikaameti analüütik Helle Bunder.

Töötleva tööstuse 23 tegevusalast ületati varasema aasta tase vaid kolmel tegevusalal: suurematest puidutöötlemises ja keemiatoodete tootmises, väiksematest farmaatsiatoodete tootmises. Samale tasemele jäi arvutite ja elektroonikaseadmete ning elektriseadmete toomine. Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes ehitusmaterjalide, mööbli ja toiduainete valmistamine.

Kogu töötleva tööstuse toodangust müüdi 2020. aastal 67 protsenti välisturule. Võrreldes varasema aastaga vähenes eksport kolm protsenti, müük kodumaisele turule aga viis protsenti.Detsembris suurenes tööstustoodangu maht 2019. aasta sama kuuga võrreldes ühe protsendi, samuti kasvas ühe protsendi võrra töötleva tööstuse toodang. Energeetika valdkonnas suurenes detsembris elektri tootmine koguseliselt (MWh) kolm protsenti ja soojuse tootmine ühe protsendi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: