Eestil pole Navalnõi kohtuistungil esindajat koroonaviiruse tõttu

{{1612286340000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Aleksie Navalnõi kohtusaalis. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Kuigi Eesti saatkond Moskvas on tavapäraselt osalenud erinevate kohtuprotsesside jälgimisel, siis Navalnõi protsessi puhul on osalemine koordineeritud Euroopa Liiduga, et vähendada esindajate arvu koroonaviiruse ohu tõttu.

Välisministeeriumist öeldi ERR-ile, et nii ministeerium kui ka saatkond jälgivad Navalnõi kohtuprotsessi ja tema kinnipidamisega seotud sündmuseid. Istungil Eesti esindajat siiski pole, selle asemel on Euroopa Liidul ühine jälgija.

"Kohtuprotsesside jälgimised on tavapärane Euroopa Liidu liikmesriikide poolt kokku lepitud praktika, mis toimuvad Euroopa Liidu delegatsiooni koordineerimisel. Seoses koroonaviiruse laialdase levikuga Venemaal on mõistlik omavahel osalust koordineerida, et Euroopa Liidu riigid oleksid esindatud, kuid mitte kõik korraga," öeldi välisministeeriumist.

Ministeeriumist lisati, et Navalnõi kohtuprotsessi jälgimisel osalevad Eesti diplomaadid vastavalt epidemioloogilisele olukorrale ja Euroopa Liidu koordinatsioonile.

Seeder: Eesti ei tohi kõrvaltvaatajaks jääda

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul näitab valitsuse otsus mitte saata Eesti diplomaatilist esindajat Navalnõi kohtuprotsessile passiivsust, mida Eesti endale lubada ei tohiks.

"Navalnõi kohtuistungil osalevad rohkem kui kümne lääneriigi esindajad ning meie lähinaabrid Läti ja Leedu. Sellises olukorras peaks igal eestlasel tekkima küsimus: kus on Eesti esindaja?"

"Eesti-sugusele väikeriigile on väärtuspõhine poliitika hindamatu. Peame võtma eestvedaja rolli ja näitama üles solidaarsust õigusriigi ja rahvusvahelisele õiguse põhimõtetele. Eriti oluline on see kuuludes ÜRO julgeolekunõukogusse mittealalise liikmena. Uus valitsus ei saa jääda keerulises rahvusvahelises olukorras pealtvaataja rolli," ütles Seeder

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: