Suri muusik ja näitleja Jaak Johanson

Pühapäeval suri 61-aastaselt näitleja ja pärimusmuusik Jaak Johanson.

Jaak Johansoni surmast teatas Johansonide perebänd sotsiaalmeedias.

Jaak Johanson sündis 15. detsembril 1959. Ta suri pühapäeval, 14. veebruaril pärast rasket haigust.

Jaak Johanson rääkis mullu aasta lõpus ETV saates "Aasta säravaimad tähed", et sai aasta eest arstidelt leukeemia diagnoosi.

"Ja siis ma sain seda keemiat, mida tegelikult väga ei tehta üle 40-aastastele, oma 60. juubeliks. Tõsised raundid väikeste puhkeaegadega. Pääsesin hospidalist poole juuni paiku välja ehk suvi oli vabakäiguvangiks olemine. Ja ega ma seda ka pahaks pane. Aga kogu selle aasta eest on nii arstidele, Loojale kui ka sõpradele ja tuttavatele suur tänu," rääkis Johanson detsembris.

Jaak Johanson lõpetas Tallinna riikliku konservatooriumi lavakunstikateedri 1982. aastal. Ta oli 1982–87 Noorsooteatri ja 1987–92 Pirgu Arenduskeskuse näitetrupi näitleja, hiljem Vanalinna Muusikamajas õpetaja ja programmijuht.

Ta oli abielus pärimusmuusiku Krista Citra Joonasega.

Jaak Johanson moodustas koos vendade Mardi ja Antsuga ning õe Kärdiga ansambli Johansonid (ka Johanson ja Vennad). Ansambel andis välja albumid "Põhja vahemäng" (1993), "Päevakera" (2000) ja "Külm" (2012). Ansambli üks tuntumaid laule on "Lahtilükkamine".

2010. aastal sai Jaak Johanson presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: