Kamala Harrise õetütar ei tohi tädi nime kasutada äri tegemiseks

USA asepresidendi Kamala Harrise õetütar Meena Harris
USA asepresidendi Kamala Harrise õetütar Meena Harris Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/

USA asepresidendi Kamala Harrise õetütar Meena Harris ei tohi enam oma tädi nime kasutada isikliku kasu saamiseks.

Joe Bideni administratsiooni üleminekumeeskonna advokaadid ütlesid Meena Harrisele, et ta ei kirjutaks oma tädi nime või pilti kasutades raamatuid. Samuti ei tohi tema rõivaettevõte müüa "asepresident Aunty" džempreid ega ujumistrikoosid", teatas The Times.

Ärinaine ja aktivist Meena Harris avaldas jaanuaris lasteraamatu "Ambitsioonikas Tüdruk" (Ambitious Girl), mis sai USA-s kohe bestselleriks.

Meena Harrise raamat puudutab ka asepresidenti ja sellega kaasnevad reklaamitegevused on murelikuks teinud Bideni administratsiooni.

Bideni valitsus on võtnud eesmärgiks eristuda Trumpi ajastust, mille jooksul president ja tema lähedased isikud näisid võimulähedusest isiklikku kasu saavat.

"Minu poeg, minu perekond ei tegele ühegi ettevõttega, mis võib tekitada huvide konflikti," ütles Biden enne ametisseastumist.

Samuti lubas Biden oma administratsioonis säilitada viisakuse ja vallandada kõik halvasti käituvad Valge Maja töötajad. Reedel teatas Valge Maja, et Tyler Joseph Ducklo tööleping on lõpetatud.

Valge Maja pressisiametnik Ducklo oli eelnevalt ähvardanud Politico ajakirjaniku Tara Palmerit, kui ta oli küsinud Ducklolt eraelu puudutavaid küsimusi.

"Kasutasin keelt, mida ükski naine ei peaks kuulma. Ma olen muserdatud, et olen valmistanud oma kolleegidele ja president Bidenile piinlikust," teatas Ducklo.

Meena Harrise ettevõtte teeb ka poliitilisi reklaame ja väidetakse, et ta aitas mobiliseerida valijaid Georgia osariigi senativalimistel.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: