Tartu suunast hakkab Eesti üht põhimaanteed 2+2 kujule ehitama Nordecon

Väikeulukitunnel Kärevere-Kardla lõigul
Väikeulukitunnel Kärevere-Kardla lõigul Autor/allikas: Transpordiamet

Transpordiamet ja ehitusettevõte Nordecon sõlmisid lepingu Tallinna–Tartu maantee kilomeetrite 167–171 Kärevere–Kardla lõigu 2+2 möödasõidualade ehitamiseks. Tööde maksumus on 12,6 miljonit eurot pluss käibemaks.

Kärevere-Kardla lõigu ehituse algus annab stardipaugu Tallinna-Tartu maantee neljarajaliseks ehitamisele Tartu suunast, nentis transpordiameti juht Kaido Padar.

Kõnealune maanteelõik läbib Natura 2000 loodus- ja linnuala, millest tulenevalt on loodusala metsapiiride lähedusse ette nähtud kaks tunnelit suurulukitele. Üks suurulukitunnelitest on kavandatud kaheotstarbelisena – suurulukite läbipääs koos kogujatee läbipääsuga.

Teine tagab  üksnes loomadele läbipääsu tee alt. Lisaks rajatakse kaks teealust truupi väikeulukitele ning maantee serva ligi 7,7 km ulukitara.

Suurulukitunnel Kärevere-Kardla lõigul Autor/allikas: Transpordiamet

Metsatare, Saariku ja Silla maaüksustele ehitatakse kokku 337 meetrit müratõkkeseina. Müra ja valguse eest kaitstakse ka tunneleid kasutavaid loomi. Lisaks teostatakse lepingu käigus maaparandustöid, side-ja elektritöid, paigaldatakse uued liikluskorraldusvahendid ning rajatakse nii kõrg-kui madalhaljastust.

Teelõigul on sõiduradade laius 3,5 meetrit, eraldusriba laius 2,8 meetrit ja sõidutee serva on ette nähtud 2–2,5 meetri laiune kindlustatud teepeenar. 2+2 ristlõikega teelõigule paigaldatakse metallist karptalast keskpiire. Ehitatakse uued juurdepääsuteed ning tagasipöördekohad, kohaliku liikluse ühendamiseks olemasoleva teedevõrguga ja juurdepääsuks teeäärsetele kinnistutele.

Suurulukitunnel Kärevere-Kardla lõigul Autor/allikas: Transpordiamet

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: