Forum Cinemase uus omanik alles hakkab ostutehinguks investoreid otsima

Foto: Siim Lõvi /ERR

Apollo kinoketi omanik investeerimisfirma MM Grupp loobub Forum Cinemase Eesti kinode täisosaluse ostust konkurentsiameti vastuseisu tõttu ja müüb Forumi Eesti kinod Forum Cinemase tegejuhile Kristjan Kongole. Uus kinoketi omanik alles hakkab ostutehinguks investoreid otsima.

Margus Linnamäe investeerimisfirmale MM Grupp kuulub Apollo kinokett ja Forumi kinoketist nii Eestis, Lätis kui ka Leedus 49 protsenti. Ülejäänud 51 protsendi osaluse ostmiseks oleks vaja riikide konkurentsiametite luba. Kuna Eestis jäänuks Apollo ja Forumi liitmisel alles vaid üks suur kinokett, seisis Eesti konkurentsiamet ülejäänud osaluse omandamisele vastu.

Esmaspäeval teataski MM Grupp, et loobub Forum Cinemase Eesti kinodest.  Forumi kinod Eestis müüakse nüüd hoopis Forum Cinemas tegevjuhile Kristjan Kongole. Kinojuhi sõnul ostab ta esialgu 51 protsenti kinoketist ja hiljem veel 49 protsenti.

"Minu tehing ostmisele on vormistatud 100 protsendi peale, idee on kinod välja osta pika aja peale. Mul on selleks aega rohkem kui aasta, raha koguda," lausus Kongo.

Forum Cinemasele kuulub Plaza Tallinnas ning kinod Viljandis Tartus.

Kongo sõnul ta hakkab nüüd ostutehinguks investoreid otsima.

"Eesmärk oleks leida investor, kes on kinoga varem kokku puutunud. Neid on Skandinaavias olemas, soovinimekiri on mul olemas. Eks ma üks hetk hakkan neid läbi helistama," ütles Kongo.

Cinamoni omaniku Tatiana Tolstaya sõnul on väga kummaline, et  Forum kinod Eestis ostab selle sama ettevõtte tegevjuht.

Ma ei välista seda, et Kristjan on geniaalne juht ja ettevõtja ja suudab sellise lühikese ajaga leida tohutu rahasumma sellel raskel ajal. Aga ikkagi on minu meelest vajalik avalikustada rahastuse allikas, laenu allikas. Ja see on arvatasti ülesanne konkurentsiametile selgitada välja, ega antud allikas pole mingi moel seotud praeguse Apollo juhtkonnaga," nentis Tolstaya.

Konkurentsiamet lubab jälgida, kas MM Grupp ka tegelikult müüb Eestis oma osaluse ega toimuks ikkagi kahe kinoketi koondumist.

"Kindlasti konkurentsiamet hoiab kinosektoril nii või naa silma peal, ka selles osas, et ei sõlmitaks keelatud kokkuleppeid, mis on karistavad konkurentsiseaduse alusel. Ja samamoodi, et varjatud kujul ei omandaks valitsevat mõju ega ühist valitsevat mõju mõne teise ettevõtjaga koos," ütles Külli Lugenberg konkurentsiameti koondumiste kontrolli osakonnast.

Apollo Kino opereerib Eestis 10 kinoga, Forum Cinemas peab Eestis kolme kino.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: