Töötukassa nõukogu toetab valitsuse ettepanekut uueks palgatoetuseks

Töötukassa kontor.
Töötukassa kontor. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Töötukassa nõukogu otsustas ka toetada valitsuse ettepanekut eraldada raha palgatoetuseks. Lisaks pikendab töötukassa ka töötasu toetuste avalduste vastuvõtmist, toetuse saanud ettevõtetel on võimalik toetus vähese tähtsusega riigiabist vormistada riigiabiks.

Töötukassa kompenseerib palgakulu nendele ettevõtjatele, kellel on töötajaid Harjumaal või Ida-Virumaal ja kelle tegevus oli valitsuse otsusel erakorraliste asjaolude tõttu 28. detsembrist 31. jaanuarini märkimisväärselt häiritud.

Kompensatsiooni suurus on nende töötajate novembri 1,5 kordne palgakulu, kuid mitte rohkem kui 180 000 eurot ettevõtja kohta. FIE toetuse suurus on 876 eurot.

Toetuse taotlusi saab e-töötukassas esitada kuni 14. märtsini. 

Töötukassa nõukogu arutas reedel ka valitsuse ettepanekut toetada piirangute alla sattunud ettevõtjaid ja nende töötajaid ja leidis, et ettevõtteid peab aitama. Täpsemateks arvutusteks ja toetusmeetme tingimuste kokkuleppimiseks koguneb nõukogu järgmisel nädalal.

Töötasu toetuste avalduste vastuvõtmist pikendati, kuna Euroopa Komisjon kiitis heaks Eesti abikavad koroonaviiruse puhangust mõjutatud Ida-Viru ja Harju maakonna ettevõtete toetamiseks, mistõttu on töötasu toetuse saajatel võimalik toetus muuta vähese tähtsusega riigiabi toetusest riigiabiks. Suurim erinevus kahe abiliigi puhul on, et vähese tähtsusega riigiabi tohib ettevõte saada kolme majandusaasta jooksul mahus 200 000 eurot. 

Kui toetuse saanud ettevõte soovib vähese tähtsusega abi muutmist riigiabiks, peab ta täitma küsimustiku töötukassa lehel. Kui ettevõte soovib toetuse jätta vähese tähtsusega riigiabiks ei ole tarvis midagi teha. Töötukassa saadab kõigile toetuse saanud ettevõtetele ka kirja juhistega. 

Vähem kui kuu ajaga on toetust makstud 19,4 miljonit eurot.

Valitsus tegi neljapäeval nõukogule ettepaneku ettevõtluskahjude korvamiseks eraldada raha palgatoetuseks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: