Saksamaa võib hakata AstraZeneca vaktsiini ka üle 65-aastastele andma

Koroonavaktsineerimine.
Koroonavaktsineerimine. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Saksamaa võib peagi anda loa kasutada AstraZeneca vaktsiini ka vanemate inimeste peal. Riigi vaktsineerimiskomitee tunnistas, et soovitus vaktsiini üle 65-aastastele mitte anda oli eksimus.

Vaktsineerimiskomitee juht Thomas Mertens lubas, et komitee uuendab peagi oma soovitust, vahendas The Guardian ZDF-i.

Ta ütles, et on võimalik, et ka vanemaid inimesi saab AstraZeneca vaktsiiniga süstida.

Vaktsineerimiskomitee oli varasemalt andnud soovituse mitte kasutada AstraZeneca vaktsiini üle 65-aastaste peal, sest vaktsiini tõhususe kohta selles vanusegrupis ei olnud piisavalt andmeid.

Otsus sai kriitika osaliseks, kui AstraZeneca vaktsiin ei leidnud skeptistismi tõttu kasutust ja jäi ladudesse lihtsalt seisma.

Möödunud nädala lõpuks oli Saksamaale jõudnud 1,4 miljonist AstraZeneca vaktsiinidoosist ära kasutatud vaid 360 000. Saksimaa liidumaal oil AstraZeneca vaktsiini kasutatud vaid viis protsenti seal olevast varust.

Keskmiselt seisab AstraZeneca vaktsiin ladudes umbes 80 protsendi ulatuses Saksamaa liidumaade lõikes.

AstraZeneca vaktsiin on leidnud laialdast kasutust Suurbritannias, kus selle kasutamise tõttu on surmajuhtumite ja hospitaliseerimiste arv märgatavalt langenud. Kui eelmisel kuul oli riigis umbes 1000 surmajuhtumit päevas, siis selle nädala reedel oli neid 290.

Suurbritannias on vaktsineeritud 30 protsenti elanikkonnast. Saksamaal on vaktsineeritud vaid paar protsenti kogu elanikkonnast.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: