New Yorgi kuberner Cuomo tahab tema vastu esitatud süüdistuste uurimist

Andrew Cuomo.
Andrew Cuomo. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

New Yorgi kuberner Andrew Cuomo on palunud osariigi peaprokuröril ja apellatsioonikohtu peakohtunikul nimetada ühiselt sõltumatu jurist, et uurida väiteid, mille kohaselt ta ahistas seksuaalselt vähemalt kaht tema heaks töötanud naist.

On ebaselge, kas ettepanek rahuldab teisi juhtivaid demokraate, kes ründasid Cuomo esialgset plaani nimetada pensionile jäänud föderaalkohtunik, kes kontrolliks tema käitumist töökohal.

"Kuberneri ametkond soovib, et tema vastu esitatud seksuaalse ahistamise süüdistused vaadataks läbi," ütles erinõunik Beth Garvey.

"Me valisime endise föderaalkohtuniku Barbara Jonesi, kellel oli suurepärane kvalifikatsioon ja laitmatu maine, sest tahame vältida igasuguseid kahtlusi kõnealuse isiku iseseisvuse puudumisest või poliitilisest sekkumises," lisas Garvey.

Jonesi kandidatuur pälvis siiski vihase vastuseisu, sest tema sõltumatuses kaheldi.

Kasvava surve all andis kuberneri ametkond järele nõudmisele, et uurimise juhi määraksid osariigi õiguskaitseametnikud. 

Cuomo administratsiooni kuulunud endine majandusnõunik Lindsey Boylan jätkas sel nädalal mehe süüdistamist seksuaalses ahistamises. Naine avaldas uusi üksikasju öeldes, et kuberner suudles teda muu hulgas ühel korral pärast erakohtumist nõusolekuta huultele ja teisel korral pakkus mängida striptiisipokkerit.

Teise endise alluva sõnul Cuomo teda otseselt ei puudutanud, kuid tegi mitmesuguseid seksuaalseid vihjeid. Muu hulgas olevat kuberner 25-aastasele naisele vihjanud, et on vaba kohtamisteks 20-aastaste naistega.

Cuomo on varem kriitika all olnud osariigi hooldekodude suhtes koroonakriisi alguses tehtud otsuste eest, mille tõttu ilmselt suri hulk inimesi, kuid mida kuberner ja tema ametkond üritasid varjata.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: