Andrew Cuomo lahkub New Yorgi kuberneri kohalt

Foto: SCANPIX/AP PHOTO/Office of the Governor of New York

New Yorgi demokraadist kuberner Andrew Cuomo teatas teisipäeval, et lahkub ametist. Eelmisel nädalal avaldatud sõltumatu juurdlus leidis, et Cuomo ahitas seksuaalselt mitut naist.

New Yorgi osariigi peaprokurör Letitia James teatas eelmisel nädalal, et Cuomo ahistas seksuaalselt praegusi ja endisi New Yorgi osariigi töötajaid, puudutades neid soovimatult ja ilma nõusolekuta ning tehes hulgaliselt seksuaalselt kahemõttelise alatooniga vihjeid, mis lõi naiste jaoks vaenuliku töökeskkonna.

Juurdlus leidis, et Cuomo on ahistanud 11 naist, vahendas The Washington Post.

"Oma energia kulutamine asjadele, mis hajutavad tähelepanu, on viimane asi, mida osariigi valitsus peaks tegema. Ja ma ei taha olla selle põhjus," sõnas Cuomo videopöördumises.

"Kui arvestada asjaolusid, siis parim, kuidas ma praegu aidata saan, on astuda kõrvale ning lasta valitsusel naasta valitsemise juurde," lisas ta.

Cuomo sõnul jõustub tema ametist lahkumine 14 päeva pärast.

Cuomo asemel saab kuberneriks Kathy Hochul. Temast saab esimene New Yorgi naissoost kuberner ning ta jääb ametisse tuleva aasta novembris toimuvate valimisteni.

Cuomo on olnud kuberner kolm ametiaega.

Eelmise aasta lõpus süüdistas Cuomo endine nõunik Lindsey Boylan meest seksuaalses ahistamises. "New Yorgi kuberner Andrew Cumo ahistas mind seksuaalselt ja paljud on selle tunnistajad. See toimus mitu aastat ja töökeskkond oli ülimalt mürgine," kirjutas ta sotsiaalmeedias. 

Lisaks Boylanile süüdistas Cuomot ahistamises veel mitu naist. Süüdistajad töötasid kuberneri juures Albanys või ajal, mil Cuomo töötas president Bill Clintoni administratsioonis. 

Boylan töötas 2015. aasta märtsist kuni 2018. aasta oktoobrini demokraadist Cuomo administratsiooni majandusarengu asekantsleri ja erinõunikuna. 

Cuomo ise on eitanud kellegi sobimatut puudutamist, kuid on öelnud, et tal on kahju, kui ta tegi kellegi olukorra ebamugavaks. 

Veel aprillis ütles Cuomo, et prokuratuuri uurimine ei leia tõendeid, et ta oleks kedagi seksuaalselt ahistanud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: