Peaprokurör: New Yorgi kuberner Cuomo ahistas mitut naist

Andrew Cuomo.
Andrew Cuomo. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Mike Segar

New Yorgi kuberner Andrew Cuomo ahistas seksuaalselt mitut naist, sealjuures osariigi töötajaid, ütles teisipäeval New Yorgi osariigi peaprokurör Letitia James.

"Sõltumatu juurdluse käigus jõuti järeldusele, et kuberner Andrew Cuomo ahistas seksuaalselt mitut naist ja rikkus sellega nii föderaalseid kui ka osariigi seadusi," ütles James pressikonverentsil. 

James ütles, et Cuomo ahistas seksuaalselt praegusi ja endisi New Yorgi osariigi töötajaid, puudutades neid soovimatult ja ilma nõusolekuta ning tehes hulgaliselt seksuaalselt kahemõttelise alatooniga vihjeid, mis lõi naiste jaoks vaenuliku töökeskkonna. 

Eelmise aasta lõpus süüdistas Cuomo endine nõunik Lindsey Boylan meest seksuaalses ahistamises. "New Yorgi kuberner Andrew Cumo ahistas mind seksuaalselt ja paljud on selle tunnistajad. See toimus mitu aastat ja töökeskkond oli ülimalt mürgine," kirjutas ta sotsiaalmeedias. 

Lisaks Boylanile süüdistas Cuomot ahistamises veel mitu naist. Süüdistajad töötasid kuberneri juures Albanys või ajal, mil Cuomo töötas president Bill Clintoni administratsioonis. 

Boylan töötas 2015. aasta märtsist kuni 2018. aasta oktoobrini demokraadist Cuomo administratsiooni majandusarengu asekantsleri ja erinõunikuna. 

Cuomo ise on eitanud kellegi sobimatut puudutamist, kuid on öelnud, et tal on kahju, kui ta tegi kellegi olukorra ebamugavaks. 

Veel aprillis ütles Cuomo, kes on keeldunud kuberneri kohalt lahkumast, et prokuratuuri uurimine ei leia tõendeid, et ta oleks kedagi seksuaalselt ahistanud.

Andrew Cuomo valiti New Yorgi kuberneriks 2010. aastal. Ta võitis valimised uuesti 2014. aastal ja 2018. aastal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: