Koroonaviiruse epideemia põhjustas teraseturul kaose

Terasetootmine
Terasetootmine Autor/allikas: SCANPIX/Mujun Yang/SIPA ASIA/SIPA

Koroonaviiruse epideemia põhjustab terase defitsiiti ja tõstab märkimisväärselt selle hinda. Paljud USA terasetootjad on raskustes tooraine hankimisega.

USA terasetöösturid on hädas terasetootmisega ja see mõjutab kogu riigi tööstust. California osariigi kosmosetööstusel on puudus külmvalitsitud terasest. Indiana osariigi autode ja seadmete tehased on hädas kuumvaltsitud terase leidmisega.

Viimase kvartali täitmata terasetellimused olid viimase viie aasta kõrgeimal tasemel ja terase varud on langenud viimase kolme aasta madalaimale tasemele. Kuumvaltsitud terase hinnad on tõusnud 1176 dollarile tonni kohta, mis on viimase 13 aasta kõrgeim hind, teatas Reuters.

USA terasetootjad ei pruugi selles ega ka järgmises kvartalis tarbijate nõudlust rahuldada. Töötleva tööstuse juhid soovivad, et Bideni administratsioon lõpetaks endise USA presidendi Donald Trumpi kehtestatud terasetariifid.

USA metallitootjate ja -tarbijate koalitsiooni tegevdirektori Paul Nathansoni sõnul on praegused tingimused halvad.

 "Meie liikmed on teatanud, et pole kunagi varem sellist kaost teraseturul näinud," ütles Nathanson.

Nathanson palus Bideni administratsioonil lõpetada Trumpi kehtestatud terasetariifid, et suurendada turul pakkumist.

Terasetehaste tootmisvõimsus on endiselt palju väiksem, kui see oli enne koroonaviiruse epideemiat.

"Autotootmise ja kodutarvete tootmise taastumine oli oodatust kiirem. Koroonaviiruse epideemiast tingitud piirangud mõjutasid arvatust vähem ka ehitussektorit. Terasetehaste taaskäivitamine ei olnud piisavalt kiire, et rahuldada kiiresti kasvama hakanud nõudlust. Selle tulemusena terase hinnad tõusid 2020. aasta lõpus kõikides maailma piirkondades," teatas USA reitinguagentuur Fitch.

Lisaks terasele on koroonaviiruse epideemia põhjustanud tarneprobleeme ka saematerjali ja pooljuhtide tööstusharudes.

Poliitilised ja geopoliitilised arengud on samuti häirinud ülemaailmseid toorainete tarneahelaid.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: