Intel investeerib pooljuhtide tehastesse 20 miljardit dollarit

Inteli tegevjuht Pat Gelsinger
Inteli tegevjuht Pat Gelsinger Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/VMware

Kiibitootja Intel teatas, et ehitab USA osariiki Arizonasse kaks pooljuhtide tehast ja investeerib neisse 20 miljardit dollarit.

Inteli uue tegevjuhi Pat Gelsingeri juhtimisel on koostatud mitmeaastane strateegia, mille eesmärk on üles ehitada iseseisev pooljuhtide tootmisvõimsus.

Intel plaanib pooljuhtide tootmisel konkureerida selliste Aasia ettevõtetega nagu Samsung ja Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC).

Inteli aktsiahind tõusis teisipäeval seitse protsenti. See viitab investorite toetusele, kes ootavad, et lääneriigid taastavad iseseisva pooljuhtide tootmisvõimekuse. TSMC ja Samsungi aktsiad langesid vastavalt 3,9 ja 1,3 protsenti.

Viimastel kuudel on globaalsel tasandil puudus pooljuhtidest, mis tekitas omakorda segadust autotööstuses.

"Intelil on ainulaadne positsioon, et rahuldada pooljuhtide kasvavat nõudlust," ütles Gelsinger.

Inteli uued pooljuhtide tehased alustavad eeldatavasti tootmist 2024. aastal. 

"Kõigepealt me loome kolm tuhat ehitustööliste töökohta. Pärast ehitamist saab olema vähemalt kolm tuhat püsivat kõrgtehnoloogilist ja kõrgepalgalist töökohta," teatas Intel.

Gelsingeri sõnul kontrollivad Aasia ettevõtted pooljuhtide tootmise turuosast 80 protsenti. USA-l on 15 protsenti ja Euroopa Liidul viis protsenti. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: